6.5 aylık bebeğini dövdü mü?

Mersin'de 6.5 aylık bebeğine dayak attığı iddia edilen anne konuştu

Çarşamba, 22 Eylül 2010 - 17:08

6.5 aylık bebeğini dövdü mü?

A.A, Silifke ilçesindeki evinde, gazetecilere yaptığı açıklamada, ayrılmak için bir süre önce eşi Oğuz A. ile mahkemeye başvurduklarını, çocuğun darbedilmesiyle ilgili kendisinin suçlanmasının ise gerçeği yansıtmadığını ileri sürdü.

ÇOCUĞUNU DÜŞÜRMÜŞ

Gözyaşlarını tutamayan A.A, çocuğunu birkaç defa düşürdüğünü, gözündeki ve vücudundaki şişliğin de bu nedenle olduğunu, ayrı yaşadığı eşine de korktuğu için bu durumu söyleyemediğini ifade etti.

Eşi ile yaklaşık 2 yıl önce evlenip Ankara’ya yerleştiğini, evliğinden birkaç ay sonra eşi ve ailesinin kendisine şiddet uygulamaya başladığını iddia eden anne A.A, "Eşim evine bağlı biri değildi.

Gece geç saatlere kadar eve gelmiyor, geldiğinde de alkollü olup beni sürekli darbediyordu. Beraber kaldığımız eşimin ailesi de bana şiddet uyguluyordu. Çocuğuma hamileyken bile bana şiddet uygulandı" dedi.

Bu olayın ardından adli makamlara başvurduğunu belirten A.A, şöyle konuştu: "Eşim evden uzaklaştırma cezası aldı. Akrabalarının devreye girmesiyle yeniden barıştık.

Ancak çocuğumuz olduktan sonra da eşim şiddet uygulamaya devam etti. 6 ay önce Ankara’ya gelen kardeşim, beni ve çocuğumu alarak Silifke’ye getirdi. Daha sonra da eşim dava açmış. Mahkememiz devam ediyor.

Eşim düğün takılarımı, tazminat ve nafaka vermemek için çocuğumu darbettiğim yönünde açıklama yapmıştır. Çocuğumu çok seviyorum. Ben çocuğunu darbedecek kadar zalim bir anne değilim.

Çocuğumu birkaç kez düşürmüştüm. Şişlikler o yüzden oluştu." Anne A.A’nın babası Ali Ç’de, torununun 2 aylıkken babası tarafından annesi ile birlikte sokağa atıldığını iddia etti.

Komşuları H.G. de ailenin torunlarına ve kızlarına çok iyi baktığını, şiddet olayına ise tanık olmadıklarını belirtti.