'7-8 kişi bize müdahale etti'

Moda'da Peker Açıkalın'ın kalbinin durması sonucu hastaneye kaldırılması ile sonuçlanan olayla ilgili ifade veren polis memuru E. B. "Peker Açıkalın bize aracın çekilmesiyle ilgili sorular sordu. Ona durumu sakin bir şekilde anlattık. Kendisi durumu anladı ve okula geri döndü" dedi

15 Nisan 2011, Cuma 17:58
A A

Polis memuru bunun arkasından okuldan çıkan 7-8 kişilik bir grubun kendilerine müdahale ettiklerini söylerek "Bunun üzerine oradan ayrıldık. Karakola giderek o kişilerden şikayetçi olduk" dedi.

Polis olay yerinde güvenlik kamerası bulunmadığını söyleyerek soruşturmanın çok yönlü sürdüğünü belirtti. Kadıköy Özel Modafen İlköğretim Okulu önünde dün meydana gelen olayda araç çekme yüzünden başlayan tartışmanın ardından bahçede fenalaşan Peker Açıkalın, önce Kadıköy'deki bir hastaneye; buradan da Koşuyolu'ndaki bir hastaneye kaldırılmıştı.

Tedavisi sırasında birkaç kez kalbi duran Peker Açıkalın, eletrikli şok verilerek tekrar hayata döndürülmüştü. İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturma sırasında ifade veren 6 aylık polis memuru E.B. şöyle ifade verdi:

"Saat 14.45 sıralarında polis merkezinden bize gelen anonsta tramvay hattına yakın bir araç yüzünden tramvayın dönüş yapmadığı bildirildi. Bunun üzerine olay yerine gittiğimizde mavi renkte bir aracın tramvay yolunu kapattığını gördük.

Bunun üzerine 5-6 kez anons ettikten sonra otomobili yoldan kaldırmak için işleme başladık. Bu sırada okulun bir görevlisi gelerek otomobilin okul velilerinden birine ait olduğunu söyledi. Ona aracı çekmesini söyleyince koşarak gidip kontak anahtarı ile geri döndü. Ancak otomobili çalıştıramayınca geri dönüp otomobili kullanan bayanla geri geldi.

Otomobili kullanan kadın aracı oradan çekerek tramvay yolunu açtı. Otomobil okulun girişine yakın bir yere park edildi. Otomobili kullanan bayana ceza yazacağımızı söyleyin ehliyet ve ruhsatını istedik. Çantasının okulda olduğunu söyleyerek almak için içeri girdi. Ancak 20 dakika beklememize rağmen bir daha dışarı çıkmadı.

'7-8 KİŞİ BİZE MÜDAHALE ETTİ'

Otomobilin başında beklerken okuldan çıkan Peker Açıkalın bize eliyle işaret ederek oradan gitmemezi istedi. Kendisini sakinleştirdikten sonra durumu anlatıp, otomobile tramvay yolunu kapattığı için ceza kesmek zorunda olduğumuzu anlattık. Kendisi durumu anlayınca sakinleşti ve bizim yanımızdan ayrılıp tekrar okula girdi. Peker Açıkalın’ın ayrılmasının ardından okuldan çıkan 7-8 kişilik grup bize müdahale etti.

Onlara ne dediysek anlatamadık. Sonunda oradan ayrıldık. Karakola giderek bize bağırıp çağıran bu kişilerden şikayetçi olduk." Öte yandan olayın görgü tanığı olarak ifade veren bir market sahibininde "Bağırış çağırış üzerine dükkanımdan çıktığımda Peker Açıkalın polislere bağırıp çağırıyordu. Daha sonra sakinleşti ve tekrar okula girdi. Ardından bazı kişiler dışarı çıkıp yine polisle tartışmaya başladı.

Daha sonra polisler oradan ayrıldı. Peker Açıkalın’ın fenalarak bir otomobille hastaneye kaldırıldığını daha sonra öğrendik" dedi. Yetkililer olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü, yapılan incelemeler sonucu olayı gören bir güvenlik kamera görüntüsünün bulunamadığını söylediler. Soruşturma kapsamında olaya karışanların hepsinin ifadelerinin alınacağı öğrenildi.

Ali AKSOYER/İSTANBUL, (DHA)

2

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;