7 günde sigaradan tiksindiriyor

Bitkisel karışımlardan oluşan "Tekumut" adlı "tiksindirici" ürünle tiryakilerin sigarayı 7 günde bırakabildiği, yöntemin yüzde 99 oranında başarılı olduğu kaydedildi

02 Şubat 2010, Salı 11:59
A A

Adana’da kurulu Koçak Sigara Bırakma Merkezi sahibi Mustafa Koçak, son dönemde kapalı mekanlarda sigara içilmesi konusundaki yasaklar ve yükselen sigara fiyatları nedeniyle sigarayı bırakmak isteyenlerin sayısında artış olduğunu kaydetti.

Sigarayı bırakmak isteyenlerin en büyük endişesinin sigara içmedikleri zaman fazladan hissettikleri sinir ve stres olduğunu belirten Koçak, "Bu sıkıntıları aşmak ve tekrar sigaraya başlamanın engellenmesi amacıyla Emekli Albay Özkan Tunaboylu’nun geliştirdiği ve Tarım ve Köyişleri Bakanlığı onaylı ’Tekumut’ adlı bitkisel ürünü ve özel bir yöntemi kullanıyoruz" dedi.

Koçak, başta ABD, Rusya, Fransa, Hollanda, Almanya, Avusturya ve Belçika olmak üzere 20’den fazla ülkeye ihraç edilen Tekumut’un meyan kökü, karabaş, karanfil, şeker, çörek otu, yulaf, melisa, at kestanesi, polen, defne ve nane içerdiğini, içinde kimyasal madde bulunmadığını söyledi.

7 GÜNDE BIRAKMA YÖNTEMİ NASIL OLUYOR?

Koçak, Tekumut’un küçük bir şişede toz halinde bulunduğunu belirterek, "Sigarayı bırakmaya karar veren kişi Tekumut’u bizden temin ediyor. Ardından içeceği 3 adet sigarayı yarım içip poşette saklıyor. Poşette saklanmalı, çünkü ürün kullanılmaya başlandıktan sonra kokusu çok kötü gelecektir" dedi.

Bu aşamadan sonra artık bir daha kesinlikle sigara içilmediğini kaydeden Koçak, şöyle konuştu: "Sigara içme isteği geldiğinde, hatta gelmeden hemen önce ürün kaşığının 4’te 1’i kadar toz dilin üzerine konularak 1-2 dakika kadar ağızda ıslatıldıktan sonra iyice emilip yutuluyor.

Günde 20 kez sigara içme isteği olursa 20 kez bitkisel karışım kullanılabiliyor. Yan etkisi yok. İçeriğindeki bitkiler, bırakma aşamasının sinirsiz ve stressiz geçmesini sağlıyor. Uygulama 7 gün boyunca sürüyor. 7 gün tamamlanınca 8’inci ve 9’uncu gün sabah aç karnına, sigara duman gargarası yapılması gerekli."

Koçak, kendilerine başvuran kişileri telefonla arayarak durumlarını takip ettiklerini ve destek verdiklerini, Tekumut’un fiyatının 90 TL olduğunu belirtti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;