7 'tecavüzcüye' linç girişimi

2 erkek çocuğa tecavüz edip, başka erkeklere pazarladılar

08 Ekim 2009, Perşembe 16:29
A A

Ankara'da yanlarında çırak olarak çalıştırdıkları 15 yaşından küçük 2 erkek çocuğa tecavüz ederek başka erkeklere pazarladıkları iddiasıyla gözaltına alınan 7 şüpheli Çubuk Adliyesi'ne çıkartılırken öfkeli bir grubun saldırısına uğradı. Şüphelilere tekme- tokat saldıran grup güçlükle dağıtıldı.

Jandarma, Ankara'nın Çubuk İlçesi'nde ihbarı değerlendirerek yaptığı teknik takip sonucu 15 yaşından küçük A.A. ile Y.Ş. adlı erkek çocuklara tecavüz edip, daha sonra kasına pazarlayan 7 kişilik fuhuş çetesini ortaya çıkarıldı. Jandarma, yaptığı operasyonda şüphelileri gözaltına alırken, ev ve işyerlerinde yaptıkları aramalarda birçok çocuk pornosu CD’si ile çeşitli suç aletleri ele geçirdi.

Mağdur çocukların ifadeleri doğrultusunda operasyonu genişleten jandarma ekipleri, çete üyelerinin pazarladığı 2 erkek çocukla para karşılığında birlikte olan çoğu ilçede esnaf, 38 kişiyi daha gözaltına aldı.

4 günlük sorgulama sonrasında fuhuş çetesine mensup 7 kişi bugün Çubuk Adliyesi'ne çıkartıldı. Fuhuş çetesinin elebaşı olduğu belirtilen ve ilçede hurdacılık yapan 65 yaşındaki Hikmet Hür, sağlık kontrolünden çıkartıldığı sırada “Bunların hepsi komplo. Kullandığınız telefona dikkat edin. Telefonda küfürlü konuşmayın. Biz böyle bir şey yapmadık” derken, çevrede toplananlar kendisini yuhlayarak tepki gösterdi.

Şüpheliler daha sonra jandarma ekipleri kontolünde Çubuk Adliyesi'ne getirildi. Adliye girişinde toplanan yaklaşık 20 kişi jandarmanın arasında bulunan zanlılara saldırdı. Şüphelilere tekme- tokat saldıran grubu jandarma ve polis ekipleri cop kullanarak güçlükle dağıtabildi. Öfkeli kalabalık adliye önünden tekbir getirerek tepkilerini dile getirdi.

Fevzi KIZILKOYUN- Yılmaz ÇAMDALI/ÇUBUK (Ankara), (DHA)

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;