72 yaşındaki eşini hançerledi

Pazartesi, 27 Eylül 2010 - 11:30

72 yaşındaki eşini hançerledi

Bursa’da 80 yaşındaki emekli Selami Y., tartıştığı 55 yıllık eşi 78 yaşındaki Gülten Y.’yi ‘kama’ denilen bıçakla ile 7 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Cinayet sonrası gözaltına alınan ve alkollü olduğu anlaşılan Selami Y.'nin, daha önce de damadını öldürdüğü ve 15 yıl cezaevinde yattığı belirtildi.

Merkez Osmangazi İlçesi Kemerçeşme Mahallesi'nda oturan 7 çocuk babası işçi emeklisi Selami Y., dün akşam evde alkol aldı. Daha sonra eşi Gülten Y.'ye, evinin tapusunu kızlarından sadece birine verdiği için tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine öfkelenen Selami Y., evde bulunan ‘kama’ denilen bıçakla eşine saldırdı. Gülten Y., vücuduna isabet eden 7 kama darbesi ile kanlar içinde yere yığılırken, alt katta oturan komşusunun zilini çalan Selami Y. “Gelin ben ne yaptım” diyerek evine çağırdı. Yukarıya çıkan komşular, yerde kanlar içerisinde yatan kadını görünce polise haber verdi.

‘HANGİSİNİ ANLATAYIM’

Gelen polisler tarafından gözaltına alınan ve yürümekte güçlük çeken Selami Y., fotoğrafını çekip görüntüsünü alan gazetecilerin “Neden tartıştınız?” sorusuna, “Hangisini anlatayım, uzun hikaye” diye yanıt verdi.

Daha önce de damadını öldürdüğü için 15 yıl cezaevinde yattığı belirtilenilen Selami Y., poliste ifadesi alındıktan sonra adliyeye sevk edilecek.

Nail KAHRAMAN/ BURSA,(DHA)