77 yaşındaki sanık: Beni zorla soydu

Kendisinden 40 yaş küçük kadını öldüren 77 yaşındaki sanıktan savunma: 'Beni zorla soyup ilişkiye girmek istedi'

77 yaşındaki sanık: Beni zorla soydu

Zonguldak’ta, komşusu 37 yaşındaki Gülşen Sarıçelebi’yi av tüfeği ile vurarak öldüren 77 yaşındaki Remzi Eren'in, ömür boyu hapis istemiyle yargılandığı mahkemedeki savunması şaşırttı. Gülşen Sarıçelebi’nin cinayetten bir kaç gün önce kendisini eve çağırdığını ve ilişkiye girmek için zorla soyduğunu öne süren Remzi Eren, ancak kendisinin buna karşı çıkıp kadının iç çamaşırını giyerek yarı çıplak evden kaçtığını iddia etti.

Remzi Eren, bu olayın ardından köyde çıkan dedikodu nedeniyle kendisine taş atıp hakarette bulunan Sarıçelebi’yi öldürdüğünü söyledi.
Çaycuma İlçesi’ne bağlı Uluköy’de, geçen 30 Ağustos’ta meydana gelen olayda, evli 5 çocuk annesi Gülşen Sarıçelebi, köy kahvesinin önünde oturan Remzi Eren’e taş atıp, sözlü saldırıda bulundu. Buna tepki gösteren Remzi Eren de, kahvenin üst katında bulunan evinden aldığı av tüfeği ile Sarıçelebi’ye 2 el ateş etti. Sarıçelebi olay yerinde ölürken, gözaltına alınan Remzi Eren tutuklandı. Zonguldak 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘kasten adam öldürmek’ suçundan ömür boyu hapis istemiyle yargılanan Remzi Eren, dün ilk kez hakim karşısına çıktı.

‘GÜLŞEN’İN İÇ ÇAMAŞIRINI GİYİP KAÇTIM’

İşçi emeklisi 5 çocuk babası Remzi Eren, yaklaşık 1 yıl önce eşinin felç olması nedeniyle maddi durumları iyi olmayan komşusu Gülşen Sarıçelebi’den ev işlerine yardımcı olmasını istediğini ve aylık 300 TL karşılığında anlaştıklarını söyledi. Bir süre sonra eşinin kızlarının yanına gitmesi nedeniyle evde yalnız kaldığını anlatan Remzi Eren şunları anlattı:

“Gülşen’e artık kendisine ihtiyacım olmadığını söyledim. Bir süre sonra Gülşen, kızını göndererek benden para istedi. Ben de verdim. Yine bir gün küçük kızı aracılığıyla beni evine çağırdı. Evin önünde elimi öptü. Sonra eve girdik. El ve ayak tırnaklarımın uzadığını söyleyerek tırnaklarımı kesti. Sonra soyunmama istedi. Kabul etmedim. Neden soyunmamı istediğini sordum. ‘Sende erkeklik arayacağım’ dedi. Bende erkeklik kalmadığını söyledim. Benden güçlü olması nedeniyle zorla soydu. Kıyafetlerimi karyolanın yanına attı. Kendi kıyafetlerime ulaşamadığım için bir fırsatını bulup yerde gördüğüm Gülşen’in iç çamaşırını giyerek yarı çıplak evden çıktım. Küçük bir çocuk beni gördü. Sonra evime gittim” dedi.

‘KÖYDE DEDİKODU ÇIKTI’

Bu olayın ardından köyde dedikodu çıktığını belirten Remzi Erenifadesini şöyle sürdürdü:
“Olayı duyan bazı arkadaşlarım eve geldi. Herkes bu olayı duyduğu için çok utandım. Tüfeği ağzıma dayayıp kendimi vurmak istedim. Ancak yapamadım. Bir kaç gün sonra kahvenin önünde arkadaşlarla oturuyordum. Arkamdan birisi taş attı. Taş omzuma geldi. Dönüp baktığımda Gülşen’i gördüm. ‘Bu olayı neden başkalarına anlatıyorsun?’ dedi. Ben de, ‘beni çıplak görmüşler, onun için anlattım’ dedim. O ikinci taşı bana atarken kalkıp, ‘seni vuracağım’ diyerek eve doğru yöneldim. O kızgınlıkla tüfeği alıp aşağıya indim. Hala bana taş atmaya çalışıyordu. Bir el ateş ettim. Ayakta olduğunu görünce tekrar ateş ettim. Pişmanım.”

‘EŞİME İFTİRA ATTI, SONRA DA ÖLDÜRDÜ’

Gülşen Sarıçelebi’nin işsiz olan eşi Saim Sarıçelebi ise, cinayetten bir süre önce Remzi Eren ile eşinin tartıştıklarını öne sürerek, “Remzi Eren eşime, ‘Seninle yatmadım mı, çocuklarına bakmadım mı?’ dedi. Bunun üzerine jandarmaya şikayette bulunduk. Eşime iftira attı, sonra da öldürdü. Şikayetçiyim” diye konuştu.
Mahkeme heyeti, Gülşen Sarıçelebi’nin jandarmaya şikayetinin bulunup bulunmadığının öğrenilmesi ve diğer tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

Gürkay GÜNDOĞAN/ ZONGULDAK, (DHA)