7'de 7 Fener

Fenerbahçe üç topunun direkten döndüğü Antalya'da 89'da nöbetçi golcüsü Semih'in sayısıyla zafere ulaştı.

27 Eylül 2009, Pazar 11:00
A A

Fenerbahçe üç topunun direkten döndüğü Antalya’da 89’da nöbetçi golcüsü Semih’in sayısıyla zafere ulaştı. Kanarya 1964-65 sezonundan sonra ilk kez ligde üst üste 7 maç kazanıp bu rekoru egale etti. Fener’in diğer golü Kazım’dan geldi. Kanarya, Antalyaspor’u deplasmanda 2-1 yenip puanını 21’e yükseltti. 

Dakika 9: Alex, ceza alanının sağ köşesinden sert vurdu, top Polat’ta kaldı.

Dakika 10: Alex’in topuğuyla verdiği ara pasını iyi takip eden Kazım, ceza sahasına girip çok sert vurdu. Meşin yuvarlak kaleci Polat’ın sağından ağlarla buluştu: 0-1

Dakika 21: Jedinak’ın sağ taraftan uzun pasını iyi takip eden Ali Zitouni, Fenerbahçe ceza alanında uçarak topa kafayla vurdu. Meşin yuvarlak kaleci Volkan’ın solundan filelere gitti: 1-1.

Dakika 24: Kazım 3 oyuncuyu geçerek cezaalanına girdi ve sağ köşeden topa çok sert vurdu. Meşin yuvarlak çatal olarak tabir edilen iki direğin birleştiği noktaya çarparak geri döndü.

Dakika 40: Alex, Antalyaspor defansından sıyrılarak cezaalanı içine girdi ve topa dönerek vurdu. Kaleci Polat başarılıydı.

Dakika 44: Mehmet Topuz, ceza alanının dışından çok sert bir şut attı. Meşin yuvarlak üst direkten oyun alanına döndü.

Dakika 54: Alex savunmanın arkasına pasını attı. Guiza kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonda topu Polat’a nişanladı.

Dakika 63: Uğur sol kanattan ceza sahası içine pasını attı. Alex bekletmeden sert vurdu, top yan ağlarda kaldı.

Dakika 77: Guiza sağ kanattan Alex’le duvar pası yaparak ceza sahasına sarktı. Kaleciyle karşı karşıya kalan Güiza topu yine Polat’a nişanladı.

Dakika 81: Bilica ceza sahası içinde oluşan karambolde topa son dokunan isim oldu. Meşin yuvarlak direkten döndü.

Dakika 83: Baroni ceza sahası dışından kaleye sert vurdu, ancak kaleci Polat son anda topu tokatladı.

Dakika 88: Veysel ceza sahası içine girdi, çaprazdan sert vurdu. Volkan başarılıydı.

Dakika 89: Antalyaspor korner attığı sırada bir anda topu kapan Alex bekletmeden Güiza’yı gördü. Bomboş durumda hareketlenen Güiza, kaleciyle karşı karşıya kaldığı sırada Semih’e pas verdi. Bu futbolcu da sonucu belirledi: 1-2. 

İNANDIK VE BAŞARDIK

Fenerbahçe Teknik Direktörü Daum, maçın son anına kadar galibiyeti kovaladıklarını ve 90 dakika sonunda hedefe ulaştıklarını söyledi. Alman hoca, tüm Fenerbahçe camiası için sevindiğini ifade ederek, “Mükemmel bir başlangıç yaşıyoruz. Haftalar geçtikçe işimiz zorlaşıyor. Oynadığımız her rakip bizden puan alan ilk ekip olmak istiyor. Bugün herkes çok iyiydi. Guiza’ya güvenmekte haklı çıktım. İkinci golde çok güzel bir iş yaptı. O pozisyonda başkası olsa kendisi de vurabilirdi. Kazım da mükemmel bir maç çıkardı. Bugün bizim için Baroni en değerli futbolcuydu. Çok top kazandı. Boş alanları kapattı” yorumunu yaptı.

Daum, yedek soyunan Roberto Carlos için ise “Carlos bizim için önemli bir futbolcu. Sezon boyunca bize saha içinde de çok lazım olacak. Eğer Carlos, Fenerbahçe’yi terk ederse şampiyon olarak gider” diye konuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;