8 saatlik rötar çıldırttı

8 saatlik rötar çıldırttı

Yaklaşık 5 gündür süren İstanbul'daki sis sebebiyle Atatürk Havalimanı'nda zaman zaman inişler ve kalkışlar yapılamazken birçok seferlerde de iptaller yaşanmaya devam ediyor. Bugün Atatürk Havalimanı'nda yine protesto vardı ama bu kez uçağın geç gelmesinin nedeni sadece hava şartları değildi.

Atlasjet'in KK1012 sefer sayılı uçağı ile KKTC'ye uçmak için Atatürk Havalimanı'na gelen yolcular 8 saat uçağın gelmesini bekleyince sabırları taştı. Atlas Jet yolcuları yaşanan 8 saatlik gecikmeyi alkışlarla protesto etti. "Uçağımız normal olarak 09:45'de kalkacaktı. Yaşanan gecikmeler için üç kez erteleme anonsu yapıldı. Bizi koyun gibi durmadan sürüklüyorlar. Uçağımız 8 saat rötar yaptı. Ancak biz iki saat önce geldik. 10 saattir buradayız." diyen yolcular havayolu yetkililerinin kendilerine açıklama yapmamasından yakındı.

Atlas Jet Havayolları'nın sabah 09.45' de kalkması gereken KK- 1012 seferinin gecikmesinin uçak Kıbrıs'ta olduğu sırada önce camının çatlaması daha sonra da iş yavaşlatma eyleminden kaynaklandığını belirten yetkililer, "Uçak kalkacağı sırada bu kez Ercan Havalimanı'nı da sis bastı. Yaşanan gecikme bu nedenledir" dedi.

Yolcuların uçağın gelememesi üzerine gönderilen başka bir uçakla KKTC'ye gönderilecek.