80 yaşında kocaya kaçtı!

Banka kuyruğunda tanıştığı yaşıtıyla evlenmesine çocukları izin vermedi; o ise 'Aşkın yaşı yok' dedi

23 Aralık 2009, Çarşamba 12:36
A A

Konya'nın Seydişehir ilçesinde 80 yaşındaki 3 çocuk annesi Gülsüm Arslan, iddiaya göre çocukları izin vermeyince, kendisiyle evlenmek isteyen Kazım Yıldız’a kaçtı.

Kavak Köyü’nde yaşayan Gülsüm Arslan, yaklaşık 2 ay önce yaşlılık maaşını almaya gittiği bankada sıra beklerken, Akçalar Beldesi’nde yaşayan kendisi gibi yaşlılık maaşını almaya gelen 3 çocuk babası 80 yaşındaki Kazım Yıldız ile tanıştı. 

İddiaya göre Kazım Yıldız, kısa bir süre sonra Gülsüm Arslan’la evlenmek istedi. Fakat Gülsüm Arslan’ın çocukları evliliğe onay vermedi. Bunun üzerine Gülsüm Arslan 10 Aralık Perşembe günü ‘hastaneye gidiyorum’ diyerek evden ayrıldı. Gülsüm Arslan’ın eve geri dönmemesi üzerine torunu Mahmut Arslan (25), babaannesini aramaya başladı. Arslan, ilk olarak hastaneye gitti. Aramasından sonuç alamayan Mahmut Arslan, durumu jandarmaya bildirdi.

OĞLUNA KALP KRİZİ GEÇİRTTİ

Jandarmanın babaannesi Gülsüm Arslan’ı 3 gün boyunca aradığını anlatan Mahmut Arslan, şunları söyledi:

“Babaannem, ‘hastanaye gidiyorum’ diyerek evden ayrıldı. Eve geri gelmemesi üzerine ben hastaneye gittim. Hastane personeline babaannemin fotoğrafını gösterdim. Gören olmadığı söylendi. Durumu jandarmaya haber verdim. Aramaya devam ettiğimiz sırada, babaannemi Akçalar Beldesi’nde oturan Kazım Yıldız’ın istemeye geldiğini öğrendim. Kazım Yıldız’ın babaannemi kaçıracağını düşünerek, durumu jandarmaya bildirdim. Babaannem, Jandarma ekipleri tarafından Kazım Yıldız’ın evinde bulundu. Fakat babaannemin kaçırılmadığı, kendi isteği ile gittiği ortaya çıktı. Durumu halam Hatice Üzümcü ile Marmaris’te yaşayan amcam Ahmet Arslan’a anlattım. Amcamın ise bu haberden sonra kalp krizi geçirdiğini öğrendim.”

Yaşlı aşıklar, yılbaşından önce nikah kıydıracaklarını söyledi.

Hasan LEVENTOĞLU/SEYDİŞEHİR (Konya), (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;