83 yaşındaki hırsız nine suçüstü yakalandı!

Erenköy Semt Pazarı'nda hırsızlık yapan 83 yaşındaki nine suçüstü yakalandı

02 Kasım 2012, Cuma 12:50
A A

Güven Timleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı polisler, Erenköy Semt Pazarı’nda 83 yaşındaki kadın yankesiciyi suçüstü yakaladı. Yaşlı kadının bugüne kadar 4 hırsızlık ve 2 de yankesicilikten sabıkası olduğu ortaya çıktı.

ÇANTALARI AÇIP CÜZDANLARI ALMAYA ÇALIŞIYORDU
Kadıköy Erenköy’de kurulan semt pazarında saat 16.00 sıralarında rutin uygulamalarını yapan Güven Timleri Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, pazarda alışveriş yapan kadınların çantalarını açıp cüzdanlarını almaya çalışan yaşlı bir kadını takip etmeye başladı. Elinde bastonuyla yürümekte bile güçlük çeken yaşlı kadının durumundan şüphelenen ve bir o kadar da şaşıran güven timleri 83 yaşında olduğu öğrenilen Hikmet Ç.’yi bir süre daha takip etti. Polisler, alışveriş yapan bir kadının çantasından cüzdanını aldığı sırada suçüstü yaparak Hikmet Ç.’yi yakaladı.

YÜZÜNÜ KAPATMAYA ÇALIŞTI
Güven Timleri asıl şaşkınlığı ise Hikmet Ç’nin sabıka kaydını öğrendiklerinde yaşadı. Tam 83 yaşındaki ninenin 4 ayrı hırsızlık ve iki ayrı yankesicilik suçlarından sabıkalı olduğu ortaya çıktı. Güven Timleri tarafından polis merkezine götürülen Hikmet Ç., basın mensuplarını görünce yüzünü kapatmaya çalıştı. Polislerin yardımıyla yürüyebilen yaşlı kadın, "Niçin gözaltına alındınız?" sorusuna ise "Alındım işte. Bir cahillik yaptım" diye cevap verdi. Polis merkezinde ifadesi alınan Hikmet Ç., adliyeye sevk edildi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;