9 yaşındaki çocuk 4 yaşındaki kuzenini vurdu!

Konya'da bahçede bulduğu tabancayla oynayan 9 yaşındaki çocuk, 4 yaşındaki kuzenini yaraladı

02 Temmuz 2017, Pazar 15:45
A A
Konya'da 9 yaşındaki Ş.G., bahçede bulduğu tabancayı oynarken yere düşürdü. Ateş alan tabancadan çıkan kurşun, karşısındaki aynı adı taşıyan kuzeni 4 yaşındaki Ş.G.'nin göğsüne isabet etti. Ağır yaralanan  ve ameliyata alınan Ş.G.'nin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi.
 

OYUNCAK TABANCA SANDI


Selçuklu'daki Kosova Mahallesi Furkan Sokak Baldan Sitesi'nde saat 12.00 sıralarında meydana gelen olayda, dedelerinin adını taşıyan ve aynı binada oturan kuzenlerden büyük olan Ş.G., evlerinin bahçesinde oynadığı sırada bahçe duvarının yakınında çimler arasında bir tabanca buldu. Ş.G., bulduğu tabancayı kendisinin oyuncak mantar tabancalarından sanıp oynamaya başladı.
 

YERE DÜŞÜRÜNCE ATEŞ ALDI
Merdivenin altına geldiklerinde tabancayı elinden düşürdü. Yere çarpan ve ateş alan tabancadan çıkan kurşun, karşısındaki kuzeni Ş.G.'nin göğsüne isabet etti. Bu sırada üst katta balkonda uyunan ve çocuklara adını veren dedeleri Ş.G., sesi duyup koşarak aşağı indiğinde küçük torunu Ş.G.'yi kanlar içinde buldu.
 

HAYATİ TEHLİKESİ SÜRÜYOR


Ardından minik Ş.G., ailesi tarafından yakındaki özel bir hastaneye kaldırıldı. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne sevk edilen ve ameliyata alınan Ş.G.'nin göğsünden giren kurşunun kalçasına saplandığı ve hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi. Çocuğunun ameliyattan çıkmasını bekleyen baba Hüseyin G. ise hastane önünde gözyaşı döktü. Polis, dede Ş.G. ile tabancayla oynayan Ş.G.'nin ifadesine başvurdu.Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;