90. Oscar Ödül Töreni’nin en ilginç anları

Bu yıl 90’ıncısı düzenlenen Oscar Ödül Töreni’nde pek çok ilginç an şimdiden hafızalarda yer edindi. İşte 2018 Oscar gecesinin en dikkat çeken anları…

05 Mart 2018, Pazartesi 10:37
A A

TACİZCİYE GÖNDERMEGeçen yılki başarılı sunumunun ardından bu yıl tekrar Oscar gecesinin sunucusu olarak sahneye çıkan ABD’li komedyen Jimmy Kimmel, esprileriyle geceye damga vurdu. Kimmel, Hollywood’daki taciz skandalının gölgesinde yapılan 90. Oscar Ödül Töreni’nde iddiaların merkezindeki isim Harvey Weinstein’e gönderme yaptı. Sunucu, Weinstein ile ilgili yaptığı esprili konuşmada, onu Oscar heykelciğine benzeterek, “Onun ellerini nerede görebilirseniz tutun, kaba söz söylemez, en önemlisi penisi yoktur dedi.

TÜM KADIN ADAYLAR AYAĞA‘Three Billboards Outside Ebbing, Missouri’ filmindeki performansıyla En İyi Kadın Oscar’ını kazanan Frances McDormand, ödül konuşmasını yaparken tüm kadın adayları ayağa kalkmaya davet edip seyircilerden alkış isteyerek gecenin en renkli anına imza attı. “Hepimizin anlatacak hikayeleri var. Ünlü oyuncu, Hollywood’un daha fazla kadın hikayesi anlatması gerektiğini söyledi.

SAHNEDE JET SKIOscar’da en kısa konuşmayı yapan Jet Ski hediye edileceği açıklandı. Tabii bu bir Oscar şakasıydı. Jet Ski’yi tanıtan kişi de ünlü oyuncu Hele Mirren oldu.

ÇAY TEKLİFİJimmy Kimmel, seyircilerin arasında dolaşarak ünlü yönetmen Steven Spielberg’in yanına gitti ve ondan çay istedi.

SAHNEDE BİR EFSANE86 yaşındaki oyuncu Rita Moreno, hala bir efsane olduğunu kanıtladı. Yabancı Dilde En İyi Film Oscar’ını sunmak üzere sahneye çıkan Moreno, hala genç olduğunu dans ederek gösterdi. Moreno, 1962 yılında yapılan Oscar töreninde giydiği elbiseyi tekrar giymesiyle de dikkat çekti.

“ANNEM OLUR MUSUN?Tiffany Haddish ve Maya Rudolph, sahneye topuklu ayakkabılarını çıkarıp Ugg ayakkabılarını giyerek çıktı. Haddish, sahneden Meryl Streep’e seslenerek, annesi olmasını istedi.

KOLTUK DEĞNEKLİ FOSTEREn İyi Erkek Oyuncu ödülünü açıklamak üzere Jennifer Lawrence ve Jodie Foster sahnedeki yerlerini aldı. Foster’ın koltuk değnekleriyle olması dikkat çekti. Foster, sahneden Meryl Streep’e seslenerek yaralanmasının sebebinin kendisi olduğunu söyledi.

LA LA LAND DEME!"En İyi Kısa Animasyon Oscar’ını sunmak üzere sahneye çıkan Mark Hamill, geçen yıl en iyi film açıklanırken yanlış zarf verilmesi olayına gönderme yaptı. Elindeli zarfı açarken, “La La Land deme, La La Land deme! şeklinde espri yaptı.