9'u 5 geçe hayat durdu

9'u 5 geçe hayat durdu

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 72’nci yılında hayat İstanbul'da da 2 dakikalığına durdu. Ata'ya saygı duruşu için trafikte araçlarından inen sürücüler ve işlerine yetişmeye çalışan yayalar, saat tam 09.05’i gösterdiğinde saygı duruşuna geçti.

Tüm yurtta Ata’ya saygı için saat 09.05’de hayat 2 dakikalığına durdu. Araçlarından inen şoförler ve işlerine yetişmeye çalışan yayalar oldukları yerde durarak 2 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Fatih, Arpaemini Mahallesi, Tatlıpınar Caddesi üzerinde, herkesin saygı duruşunda bulunduğu anda ilerlemek isteyen 112 ambulansının şoförü ile bazı sürücüler arasında sözlü tartışma yaşandı.

Bir sürücü ısrarla ilerlemek isteyen ambulans şoförüne, "Bir süredir arkamdasınız. Önümüzde çöp arabası vardı. Onu beklerken isyan etmediniz de saygı duruşu başlayınca mı, hareket ediyorsunuz” dedi.

YABANCI TURİSTLER DE ANDI

Bu arada, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk Atatürk Havalimanı’nda da anıldı. Saygı duruşu öncesi Atatürk Havalimanı'nda Türkçe ve İngilizce anonslar yapıldı. Dış Hatlar Pasaport Kontrol Noktası önüne asılan Atatürk posteri ve dev Türk bayrağı önünde Atatürk'ün ölüm yıldönümü nedeniyle çok sayıda yerli ve yabancı yolcu, havalimanı çalışanı saygı duruşunda bulundu. Anonsun ardından saat 09.05’i gösterdiğinde, Atatürk Havalimanı’nda iki dakika boyunca hayat durdu.

Hasan ÖRNEKOĞLU-İbrahim YILDIZ/İSTANBUL, (DHA)

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle