www.posta.com.tr
  • Açılış sayfam yap
  • Üye Girişi
  • Canlı Skor
  • RSS
  • Mobil
  • ALTIN128,9930 %0,43
  • BIST73689 %-0,65
  • EURO3,3455 %0,24
  • USD3,0455 %0,27

Çocukken babamın Tarık Akan olduğunu söylemezdim...

Bizim nesil Tarık Akan filmleriyle büyüdü. O dönem hayranı olmayan kadın yoktu. Hala da öyle... Dönemin en sevilen jönlerinden olan Tarık Akan'ın şimdi de kendi gibi yakışıklı oğlu Barış Üregül ekranlarda... Babasının kopyası...

27 Kasım 2011 - 05:00
Yazı Boyutu:
x

EYLEM KESKİN

eylem.keskin@posta.com.tr

Çok efendi ve fazlasıyla olgun bir genç. Onun da hayranları sıraya girmeye başladı. ‘Deli Deli Olma’ isimli filmle babasının yolunda ilk adımları atan Barış Üregül şimdilerde komedi dizisi ‘Pis 7’li’de oynuyor. 25 yaşında olmasına rağmen gece hayatını pek sevmediğini söyleyen yakışıklı oyuncu babasının izinden gideceğini söylüyor.

Tarık Akan’ın oğlu olmak hayatınızı nasıl etkiledi?

ok mutlu bir çocuktum, hafta içi annemle, hafta sonları babamlaydım. Hayatımın beş gününde annem, iki gününde babam vardı.

Zor olmuyor muydu?

Ayrıldıklarında iki yaşındaydım, o yüzden hatırlamıyorum, bana garip gelmiyordu. Gayet mutluyduk. Babamla gezer tozardık, annem de okulumuzla falan ilgilenirdi. Babama çocukların daha çok kaymağı kaldı diyebilirim.

Özlemez miydiniz onu?

Özlerdim, özellikle annemle kavga ettiğim zamanlarda. Ama insanın annesiyle vakit geçirmesi daha iyi. Böyle bir karar vermişler, bence de iyi olmuş. Sorumluluk annemdeydi.

Tarık Akan’ın oğlu olunca popüler bir çocukluk dönemi geçirmişsinizdir...

Babamın Tarık Akan olduğunu hiç söylemezdim, sonradan duyulurdu. Benim çevremdeki insanlar beni ben olduğum için severler. Babam farklı bir insan olsaydı da çevremde yine aynı insanlar olurdu. Babam Tarık Akan olduğu için arkadaş ya da sevgili gibi konularda sorun ya da değişiklik yaşamadım.

Anladığım kadarıyla seçicisiniz...

Çok seçiciyim. Herkesle samimi olmam. Hemen sıcak bir elektrik yaymam. Ama karakterini beğenirsem zamanla arkadaş olurum. Arkadaş olduğumdan da hayatta vazgeçmem. Çevremdekiler 12-13 yıllık canım kadar sevdiğim, her şeyimi feda edebileceğim arkadaşlarımdır.

Babanıza gösterilen ilgiyi kıskanır mıydınız?

Hiç kıskanmazdım. Sarışın olduğumuz için bize de ilgi gösterirlerdi. Kafamızı severlerdi. Ben zaten ilgiyi hiç sevmezdim.

Sizi babanıza benzetirler miydi?

Küçükken hiç benzemiyordum, sarışındım, ergenlikte de benzemedim. 18’imden sonra benzemeye başladım. Geçen gün sette bir oyuncu bana “Sen Tarık Akan’a ne kadar çok benziyorsun” dedi. Bilmiyordu. 

Peki karakter olarak?

Babamın arkadaşları genelde ona benzetirler.Bir şeye karşı tutumumu, davranışlarımı konuşmamı benzetiyorlar. Babam hırslı bir adamdır, ben de hırslıyım. Biz hırsımızın bazı şeylerin önüne geçmesine izin vermeyiz. Babam hiçbir zaman hırsıyla yanlış hareket etmemiştir. Olumlu yönünü kullanmasını bilir. Babam hırsını doğru şekilde kullanmayı bilen bir adam. Umarım ben de öyleyimdir.


YORUMLAR

Bu haberle ilgili hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yazan siz olun

posta.com.tr - Posta Seri İlanlar