ABD hızımızı kesti

Milli Futbol Takımımız, Guus Hiddink yönetiminde Amerika Birleşik Devletleri'nde yaptığı hazırlık kampı sürecindeki 3. ve son maçında ABD'ye 2-1 mağlup oldu

ABD hızımızı kesti

Philadelphia'daki Lincoln Financial Field Stadı'nda oynanan karşılaşamada Millilerimizin tek golü 26. dakikada Arda Turan'dan geldi. ABD'ye galibiyeti getiren golleri ise 58. dakikada Altidore ve 75. dakiakda Dempsey kaydetti.

Karşılaşmanın ilk yarısında mükemmel oyunuyla göz dolduran ay-yıldızlılar, ikinci yarıda kontrolü Amerika Birleşik Devletleri'ne kaptırınca hazırlık kampındaki son maçını kaybetmiş oldu. Guus Hiddink yönetimindeki A Milliler, Amerikada yaptığı hazırlık karşılaşmalarında Çek Cumhuriyeti'ni 2-1, Kuzey İrlanda'yı da 2-0 yenmişti.

TRÜBÜNLER DOLUYDU

A Millilerimizin Amerika Birleşik Devletleri ile ilk kez karşılaştığı hazırlık mücadelesini yaklaşık 60 bin biletli seyirci izledi. Dünya Kupası'nda mücadele etmek için yarın Güney Afrika'ya hareket edecek olan ABD Milli Takımı açısından, son hazırlık maçı olması nedeniyle, maça ABD'li taraftarlar da yoğun ilgi gösterdi.

ORHAN BABA DA MAÇTAYDI

TÜRK hocalar Yılmaz Vural, Hikmet Karaman ve Güvenç Kurtar Philadelphia’ya gelerek Milli Takımı yalnız bırakmadı. Karşılaşmayı Türkiye’nin New York Baş Konsolosu Mehmet Samsar, sanatçılar Orhan Gencebay ve İzzet Yıldızhan da izledi.