ABD'li cadılardan Trump'a 'toplu bağlama büyüsü'

ABD'li 'cadılar' da ABD Başkanı Donald Trump'a karşı harekete geçti. Sosyal medyadan örgütlenen cadılar Trump'ın başkanlık görevini bırakması için cuma gece yarısı toplu 'bağlama büyüsü' yaptı. Cadılar Trump görevi bırakana kadar 'büyü' için kullanılan ritüelleri tekrarlamakta da kararlı

27 Şubat 2017, Pazartesi 12:49
A A
ABD genelinde Trump karşıtı cadılar, Trump'ın ABD başkanlığı görevini bırakması için 'büyü direnci' adını verdikleri toplu bir 'büyü' yaptı.

Cadılık ritüellerine inananlar, cuma gece yarısı önceden belirlenen sözleri tekrar ederek, Trump'ın fotoğrafını yaktı.

Bu ritüel için oluşturulan Facebook grubu 10 binden fazla beğeni alırken, #magicresistance hashtag'ı altında sosyal medya kullancıları yaptıkları 'bağlama büyüsü' ritüelinin fotoğrafını paylaştı.

Kimin yazdığı belli olmayan ancak 'Donald Trump ve ona yardım edenleri bağlama büyüsü' başlığıyla yayınlanan 'büyü reçetesi'nde şu ifadeler yer alıyor: "Senden Donald Trump'ı bağlamanı istiyorum, böylece onun zarar veren işleri başarısız olabilir ve hiçbir insana, ağaca, hayvana, kayaya, rüzgara ya da denize zarar veremez."​'Toplu büyü ayinine' katılanlardan Trump görevden ayrılana kadar,  ayın hilal pozisyonundan dolunaya doğru ilerlediği her gece yarısı bu ritüeli tekrarlaması istendi.

Ritüel için gerekle malzemeler ise şu şekilde sıralandı: Trump'ın 'övücü olmayan' bir fotoğrafı, bir tas su, Kule Tarot kağıdı ve turuncu bir mum.

New York'ta Trump'ın yaşadığı Trump Tower önünde de 15-20 kadar cadı mumlarla Trump'ı bağlama büyüsü yaptı.

​Ritüelin Trump'a fiziksel zarar verme amacıyla yapılmadığı, bunun yerine 'büyü direnci' yaratarak onun Beyaz Saray'dan ayrılmasına neden olabileceği savunuluyor.
 

HIRİSTİYAN MUHAFAZKARLAR TEPKİLİ


Ülkedeki Hristiyan muhafazakarlar ise toplu ritüele tepki gösterdi. 'Hristiyan Mliiyetçi Birlik' adlı örgütün kurucusu Kevin Ambrose 'Bu olay ilgimi çekti çünkü onlar dindar olmayan liberallerin de desteğini çekmeye çalıştı. Trump'a yönelik bitmek bilmeyen medya saldırıları nedeniyle yoldan çıkmış olabilecek, çoğu gençlerden oluşan bu insanlar, Satanist gruplar için verimli bir üye kazandırma zemini oluşturuyor" dedi.
 

LANA DEL REY DE RİTÜELE KATILDI
ABD'li şarkıcı Lana Del Rey de ritüele katıldı.

Del Rey Twitter hesabından ritüelin yapılması gereken tarihleri de sıraladı.

Del Rey "Tam geceyarısında. 24 Şubat, 26 Mart, 24 Nisan, 23 Mayıs… Malzemeler internetten bulunabilir" diye yazdı.


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;