ABD polisi sokak ortasında bir evsizi kurşunlayarak öldürdü!

Özellikle siyahilere yönelik şiddetli müdahaleleri ve öldürme olaylarıyla son dönemde büyük tepki çeken ABD polisi bu kez de Los Angeles kentinde bir evsizi sokak ortasında vurarak öldürdü. O anlar kameraya yansıdı...

02 Mart 2015, Pazartesi 09:56
A A

İnternette yayımlanan video görüntülerinde, bir grup polis, kaldırımda kurduğu çadırda yaşayan evsiz adamla yaşadığı tartışmanın ardından evsizi yere yatırarak silahla beş el ateş ediyor.

 


YARDIM ETMEK İSTEYENİ KELEPÇELEDİLER

Yaşanan arbede sırasında evsize yardım etmek isteyen bir kişinin diğer polisler tarafından olay yerinden sürüklenerek uzaklaştırıldığı görülüyor.

Sosyal medya ağı Facebook’ta görgü tanıklarının paylaştığı video izlenme rekorları kırarken, ülkede polise tepkiler çığ gibi büyüyor. Yetkililer, olayın çıkış nedeni ve vurulan kişinin kimliği hakkında bilgi vermezken, pazar günü öğle saatlerinde meydana gelen olayın ardından hastaneye kaldırılan evsizin yaşamını yitirdiği belirtiliyor.


Polis, evsiz adama yardım etmeye çalışan siyahi bir genci de (şortlu) uzaklaştırıp kelepçeledi

LAKABI AFRİKA


Los Angeles şehir merkezinde Evsizlere Yardım Merkezi’ne yakın bir noktada meydana gelen olaya ilişkin bölge sakinleri, polisin öldürdüğü şahsın o civarda "Afrika" olarak çağrıldığını anlattı.

AKIL HASTANESİNDE TEDAVİ GÖRDÜĞÜNÜ ANLATMIŞ


Evsizin, konuştuğu kişilere 10 yıldır akıl hastanesinde tedavi görüp, yakın zamanda taburcu olduğunu söylediği ifade edildi. Yayınlanan videonun ardından yetkililer, olaya karışan polisler hakkında soruşturma başlattı.

AA

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;