ABD ve yıldızları

ABD, 2010 Dünya Kupası'nda C Grubu'nda İngiltere, Slovenya ve Cezayir'le mücadele edecek

ABD ve yıldızları

KUPAYA KATILMA MÜCADELESİ
ABD, Kuzey, Orta Amerika ve Karayipler elemelerine 2. turdan katıldı. Barbados Adaları ile yaptığı maçları 8-0 ve 1-0 kazanan ABD 3. tura yükseldi.

3. turda Trinidad Tobago, Küba ve Guatemala ile 1. Grup’ta yer alan ABD, bu grubu lider tamamlayarak, 4. tura kaldı.

TEKNİK DİREKTÖR BOB BRADLEY
Çalıştırdığı takımlar ve başarıları: Daha önce Chicago Fire, MetroStars, Chivas USA ve 23 Yaş Altı ABD Milli Futbol Takımı’nı çalıştıran 52 yaşındaki ABD’li Bob Bradley, 2007 yılında ABD’ye CONCACAF Kupası’nı kazandırdı, 1998 yılında da Chicago Fire’ı lig şampiyonluğuna taşıdı.

Kariyeri: Üniversite yıllarında futbol oynamaya başlayan Bradley’nin teknik direktörlük kariyeri, henüz 22 yaşındayken Ohio Üniversitesi’nde başladı. Kolej düzeyindeki futboldan sonra ABD Major Lig’e geçen Bradley, burada çalıştırdığı takımlarla çeşitli başarılar elde etti.

Landon Donovan (Orta Saha):
ABD Major Lig’de Los Angeles Galaxy takımında forma giyen Landon Donovan, 2008 yılında, 100 kez milli olan en genç oyuncu olma unvanıyla ABD tarihine geçti.

İki ayağını da iyi kullanan Donovan topa hakimiyetiyle dikkati çekiyor.

Michael Bradley (Orta Saha): Alman Borussia M’gladbach takımında forma giyen Michael Bradley, 2006 Dünya Kupası’ndaki ABD takımında da forma giydi.

Orta sahada hem hücum, hem de savunmaya yönelik oynayabilen Bradley’in çabuk öfkelenen mizacıyla hücumda yaratıcılıktan yoksun oyun tarzı zayıf yönleri arasında sayılıyor.

DÜNYA KUPALARI GEÇMİŞİ
ABD’nin Dünya Kupası tarihinde aldığın en başarılı sonuç 2002 yılında çeyrek final oynamak oldu.

2