Abdullah Gül Musul krizine el koydu

Musul'da Türk konsolosluğunun basılması ve 48 personelin rehin alınmasından sonra devletin zirvesi zirve üzerine zirve yapıyor. Cumhurbaşkanı Gül başkanlığında Çankaya'da gerçekleştirilen Musul zirvesi sona erdi

11 Haziran 2014, Çarşamba 18:53
A A

Cumhurbaşkanı Gül’ün başkanlığında Başbakan Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel, Başbakan Yardımcısı Atalay, Dışişleri Bakan Yardımcısı Koru ve MİT Müsteşarı Fidan’ın katılımıyla yapılacak toplantıda Musul’daki gelişmeler ele alındı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün çağrısı üzerine Çankaya Köşkü’nde, Musul Başkonsolosluğundaki gelişmelerin ele alınacağı zirve toplantısı sona erdi. Toplantıya Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Dışişleri Bakan Yardımcısı Naci Koru ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan katıldı. Toplantıya Başbakan Erdoğan yaklaşık 1 saat gecikmeyle katıldı. Erdoğan'ı bu süre zarfında ABD Başkan Yardımcısı Biden ile telefonda görüştüğü belirtildi.

Görüşme saat 21.50 sularında sona ererken, toplantıdan ilk ayrılan isim Başbakan Erdoğan oldu.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.