Abdullah Uçmak'a tutuklama istemi

Tatlıses'e saldırı soruşturması kapsamında Uçmak tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi

20 Mart 2011, Pazar 17:38
A A

İbrahim Tatlıses'e yönelik saldırıya ilişkin soruşturma kapsamında Abdullah Uçmak’ın emniyetteki ifadesinde suçlamaları kabul etmediği öğrenildi.

Tatlıses'e saldırı soruşturmasında Abdullah Uçmak'ın da aralarında bulunduğu 6 kişi tutuklama istemiyle mahkemeye sevkedildi.

“BEN OLAY ZAMANI EVDEYDİM. TELEVİZYONDAN ÖĞRENDİM"

Olay anında evde olduğunu söylediği öğrenilen Uçmak’ın, "Tatlıses ile bir husumetim var doğru ancak ben yapmadım ve yaptırmadım. Saldırıya ilişkin gözaltına alınan Yunus A. ile Ersin A.’yı tanımıyorum. Ben olay günü 21. 45 civarında evime geldim. Olayı da televizyondan öğrendim " dediği belirtildi.

“ARACI BEN KİRALADIM ANCAK KAPININ ÖNÜNDEYDİ"

Uçmak’a, Tatlıses’e suikastte kullanılan araca ilişkin de sorular yöneltildi. Olayda kullanıldığı belirlenen aracın kendi adına kiralandığının hatırlatılması üzerine Uçmak’ın, "Ben her zaman Pendik Kurtköy’deki kiralam şirketinden araç kiralarım. Evet söz ettiğiniz aracı ben kiraladım. Kiraladığım aracı da kimseye vermedim. Olayda bu aracın kullanıldığı iddialarını kabul etmiyorum. Araç olay zamanında benim evimin önündeydi." dediği ifade edildi.

“E-MAİL VE TELEFON NUMARALARINDAN HABERİM YOK"

Uçmak’a ‘evinde yapılan aramada ilaç kutusunun üstünde yazılı olan e-mail ile iki telefon numarası da’ soruldu. “ E-mail ve telefon numaralarının, terör örgütü bağlantısı olan bir avukata ait olduğu tespit edildi. Söz konusu kişi ile irtibatınızı açıklayınız?" şeklindeki soruya Uçmak’ın “Ben bilgisayar kullanmayı bilmem ve hiç e-mail atmadım. Söz konusu telefon numaralarını da bilmiyorum. Onları ben yazmadım oraya."dediği öğrenildi.

TETİĞİ ÇEKTİĞİ İDDİA EDİLEN ERSİN A. SUSTU

Öte yandan saldırıda tetiği çektiği öne sürülen Ersin A.'nın da emniyette ifade vermediği öğrenildi. Susma hakkını kullanan Ersin A.’nın adliyede ifade vermesi bekleniyor..

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;