Açılımı protesto için kendini yaktı

40 yaşlarındaki adam 'Demokratik Açılım' kapsamında yaşanan gelişmeleri 'kendini yakarak' protesto etti

23 Ekim 2009, Cuma 09:15
A A

İstanbul Maltepe'de 40 yaşlarındaki Aydın Özyılmaz, hükümetin başlattığı ‘Demokratik Açılım’ kapsamında yaşanan gelişmeleri potesto etmek için kendini yakmak istedi. Üzerine benzin döküp, çakmağı ateşleyen Özyılmaz'a polis müdahale etti. Hafif yaralanan Özyılmaz, hastaneye kaldırıldı. Alkollü olduğu belirtilen Aydın Özyılmaz, saat 01.30 sıralarında Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü önünü gelerek, bağırmaya başladı. 

İKNA EDEMEDİLER
Yanında getirdiği bidondaki benzini üzerine döken Özyılmaz, polisin ikna çabalarına rağmen, “Demokratik açılımı protesto ediyorum” diyerek kendini ateşe verdi. Bu sırada bazı polisler Özyılmaz'ın üzerine atladı. Giysileri tutuşan Özyılmaz, yanmaktan son anda kurtarılarak, Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Bacaklarında yanık olan Özyılmaz'ın hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

KARAMAN'DA DA OLAY...
Karaman’da, boynuna Atatürk posteri asan ve "üzerinde bomba olduğunu" söyleyen bir kişi, terör örgütü PKK üyelerinin teslim olması sırasında yaşananları protesto etti. İsmetpaşa Caddesi’ndeki Aktekke Camii’nin önüne gelen Sebahattin A. adlı kişi, "Vatan hainleri gülle karşılandı, o gülü kınıyorum", "Bu ülke 1000 yıldır Türk’tür, bundan sonra da Türk kalacaktır", "Türkçe dedik, Türkçe dedik. Bundan başka dil yok dedik. 1277 Ne mutlu Türk’üm diyene" yazılı dövizleri duvarlara yapıştırdı. 

Kendine müdahale etmek isteyen polislere, "üzerinde bomba olduğunu" söyleyen söz konusu kişi, yanına kimseyi yaklaştırmadı. Bölgeyi güvenlik şeridine alan polis, bu kişiyi ikna etmeye çalıştı. Bir süre sonra ikna olan Sebahattin A., Karaman Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Karaman Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. 

DHA / AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;