Açlık grevi yapan mahkumların kapısında mangal yaptılar

İsrail'de tutuklu bulunan Filistinli mahkumlar açlık grevine başlama kararı aldı. Bu karara tepki olarak da aşırı sağcı İsrailliler toplanarak cezaevinin önünde mangal yaktı

21 Nisan 2017, Cuma 16:37
A A
Batı Şeria'da bulunan Ofer Askeri Hapishanesi’nin önü insanlık bitti denilecek görüntülere sahne oldu. Ulusal Birlik Partisi’nin gençlik kolları, açlık grevlerine tepki göstermek amacıyla cezaevi önünde toplanarak mangal yaptı. 

Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Ophir Sofer de hapishane önündeki pespaye eyleme katıldı. Ophir Sofer, “Onların kaprislerine katılmadığımızı göstermenin zamanı geldi” dedi.
 


AVİCHAİ GREENWALD: UMARIZ AÇLIK GREVİNDE BAŞARILI OLURLARPartinin Gençlik Kolları Başkanı Avichai Greenwald ise “Neden teröristlere ölüm cezası vermiyoruz, belli değil. Umarız açlık grevlerinde başarılı olurlar” dedi.

İsraillilere tepki göstermek isteyen Filistinli bir grup da protesto için cezaevın yürüdü. İngiliz The Independent gazetesinin haberine göre; ‘Özgürlük ve Haysiyet’ adı verilen eylem, tutukluların telefona erişimlerinin sağlanması ve avukatlarıyla görüştürülmesi, daha iyi sağlık hizmeti ve tecrite son verilmesi gibi birtakım insani talepler nedeniyle başlatıldı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;