Açlık krizi

Anne hamile... Baba işsiz... İbrahim 10 aylık... Aile günlerdir aç... Sonunda anne, oğlunu kucağına alıp hayatında ilk kez dilenmeye çıktı...

Açlık krizi

Mersin’de 3 aylık hamile Emine Balkar (30), çöplerden kağıt toplayan eşi haftalardır eve ekmek alacak para getiremeyince son çareyi dilenmekte buldu. Emine Balkar’ın açlıktan sütü kesilmişti. 10 aylık İbrahim açlıktan iskelete dönmüştü. Emine Balkar kucağına İbrahim’i alıp dün kentin en işlek caddelerinden birine gitti ve hayatında ilk kez avuç açtı. Kadının ve çocuğunun perişan halini görenler polisi aradı. Polis olay yerine geldiğinde Emine Balkar açlıktan bayılmak üzereydi. 

SEFİLLİĞE GERİ DÖNÜŞ 
İbrahim desen nefes almakta bile zorlanıyordu. Sağlık ekibi çağırıldı. Polisi ve sağlık ekibini görünce oğlunun elinden alınacağını sanan Emine Balkar “Oğlumu almayın, yardım edin. Açlıktan ölmemek için hayatımda ilk kez dilenmeye çıktım. Başka çare kalmamıştı” diyerek ağlamaya başladı. Emine Balkar ve oğlu götürüldükleri hastanede yemek yedi, kontrolden geçirildi. 5 saat gözetim altında tutulduktan sonra da yine evlerine gönderildi. 

Mustafa İNSAN/DHA