Acun dört isimle devam kararı aldı

Acun Ilıcalı'nın TV8'i satın almasından sonra kanalda hangi yapımların ve çalışanların işine son verildiği haberleri kanalda tedirgin bir bekleyiş yarattı.

25 Kasım 2013, Pazartesi 09:59
A A

Haber merkezinin tamamen dağıtılması ve pek çok programın yayın listesine alınmaması çalışanların kafasındaki soru işaretlerini büyütürken, Ilıcalı’nın kanaldaki 4 isimle devam kararı aldığı iddia edildi.

İddianın sahibi Milliyet gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu, haberi bugünkü köşesinden şöyle duyurdu:

Acun Ilıcalı’nın TV8’i satın almasından sonra kanalda hangi yapımların ve çalışanların işine son verildiği haberleri “Çin işkencesi”ne dönüştü adeta... Hergün bir haber çıkıyor medyada. Oysa TV8’de neler olacağı günler öncesinden belliydi. Çünkü Ilıcalı, daha başından açıkladı TV8’i alınca ne yapacağını: “TV8’de haber, tartışma, spor , dizi ve film değil, Acun Medya’nın yapacağı yarışmalar, şovlar olacak.”

Satış sırasında taraflar arasındaki anlaşma uyarınca MNG Holding, bazı birimlerdeki bazı elemanlar hariç tüm çalışanları çıkarıp, tazminatlarını ödeyecek, Ilıcalı, TV8’in yayınlarını Acun Medya’dan getireceği 150 kişilik ekibiyle sürdürecek. Buna rağmen üç yapımla dört ekran yüzünün kalmasını istedi Acun Ilıcalı.

“Bay Tahmin”i hazırlayıp sunan Murat Özarı ile Fikret Engin’i tutmakla yetinmedi Ilıcalı, gece geç saatlerde yaptıkları programın saatini öne aldı ve sayısını da ikiye çıkardı.

TV8’de başka kimler kalacak diye sorduğum Ilıcalı’nın verdiği yanıt şuydu: “Murat Özarı ile Fikret Engin’in dışında Özge Uzun (Erken Baskı) ve Oylum Talu’nun (Anlatacaklarım Var) programları da devam edecek.”

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;