Acun'dan 'aşk iddiasına' 5 milyon liralık dava

Acun Ilıcalı, asistanı Tanem Sivar ile yasak aşk yaşadığı iddiaları için rekor tazminat davası açtı

Acun'dan 'aşk iddiasına' 5 milyon liralık dava

Ilıcalı, “Kazanacağım parayı TESYEV’e (Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı) bağışlayacağım” dedi. Acun Ilıcalı ile ilgili her şey Ünlü yapımcı-sunucu Acun Ilıcalı, hakkında ortaya atılan aşk iddialarını mahkemeye taşıdı.

Bugün yazarı Aykut Işıklar’ın “Asistanlar ve çilekeş hayat arkadaşları” başlıklı yazısında kendisiyle asistanı Tanem Sivar’ın kastedildiğini ve bu yazıdaki iddiaların iftira niteliği taşıdığını belirten Ilıcalı şunları söyledi:

“Ailemin bir parçası olarak gördüğüm, ailesinin bize emanet ettiği bir genç kızın yine çok sevdiğim bir dostumla kurduğu güzel bir birlikteliği bozmak üzerine kurulmuş bu iftiranın telafisi hiçbir tazminatla ölçülemez. Ben ünlü olmanın bedeli olarak, hakkımda söylenebilecek her türlü iddia ve iftiraya hazırlıklıyım. Ancak bu çirkin iftiraya hazırlıklı olmayan Tanem’in mağdur olmasına izin vermeyeceğim. Ayrıca evlilik çağında kızı olan, aynı iftiralara uğramış anne babalar için de bu davayı emsal olarak görüyorum. Bu davayı sonuna kadar takip edeceğim. Türk basın tarihinin en büyük iftirasına şimdiye kadar hiç görülmemiş bir tazminat davası açıyorum. Tazminatı da tek kuruşuna bile dokunmadan engelli vatandaşlarımıza destek için kullanacağım.”

İstanbul Adliyesi’ne başvuran Ilıcalı, Aykut Işıklar ve haberi yayınlayan diğer yayın organları aleyhine 5 milyon TL’lik tazminat davası açtı.

(Milliyet)