'Adalet'ten 2011'e randevu

Adli Tıp öğretmeninin tecavüz ettiği 14 yaşındaki kız öğrencinin ruh ve beden sağlığının bozulup bozulmadığını belirlemek için 2011 yılına randevu verdi

10 Aralık 2009, Perşembe 05:00
A A

POLİSE ŞİKAYET ETTİ

Eskişehir’de antrenör İsmail Oğuz (24) bazı okulların atletizm takımlarını çalıştırıyordu. İsmail Oğuz’un atletizm çalıştırdığı öğrenciler arasında 14 yaşındaki İ.G.K da vardı. İ.G.K. adlı kız öğrenci geçen yıl polise başvurup, İsmail Oğuz’un kendisiyle ters ilişkiye girdiğini söyleyerek şikayetçi oldu.

VAGON VE STADYUMDA

Kız öğrenci polise şunları söyledi: 3 Haziran 2008’de akşam saatlerinde Eskişehir Garı’ndaki boş bir vagonda İsmail Oğuz benimle ters ilişkiye girdi. Bu şekilde bana tecavüz etti. Birkaç kez de stadyumdaki bir odada benimle yine zorla ters ilişkiye girdi. İsmail Oğuz’un cezalandırılmasını istiyorum.

12 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

Gözaltına alınan İsmail Oğuz verdiği ifadede öğrencinin rızasıyla cinsel ilişkiye girdiğini söyledi. Tutuklanarak cezaevine gönderilen İsmail Oğuz hakkında ‘Çocuğun cinsel istismarı’ suçundan12 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İsmail Oğuz dün Eskişehir 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı.

BU KADAR BEKLENİR Mİ?

Duruşmada, İstanbul Adli Tıp Kurumu’nun olay nedeniyle öğrencinin ruh ve beden sağlığının bozulup bozulmadığını incelemek için 2011’e randevu verdiği açıklandı. Bu nedenle İsmail Oğuz tutukluluk süresi dikkate alınarak tahliye edildi. Sanığın yurt dışına çıkışı yasaklandı. Dava 2011 yılına kaldı.  Hakan TÜRKTAN/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;