Adana'daki bar cinayetinin görüntüleri ortaya çıktı

Adana'da eğlenmeye giden bir kadının barda çalışan kadının sevgilisine baktığını ileri sürmesiyle çıkan ve 1 kadının öldüğü, 6 kişinin yaralandığı silahlı kavganın görüntüleri ortaya çıktı

25 Temmuz 2017, Salı 10:12
A A
Olay, 21 Temmuz gecesi saat 02.00’de Seyhan ilçesi Mithatpaşa Mahallesi'ndeki barda meydana geldi.

İddiaya göre, Muhammet Çil (43), eşi Elif Çil (32), Ahmet Çil (26), İrfan Çil (18) ve Sevda Dalbun (23) bara eğlenmeye gitti.


'SEVGİLİME NEDEN BAKIYORSUN' DEDİ


Barda çalışan Havva Bilgen İnceler (40), Sevda Dalbun’un sevgilisi olan Ahmet Çil’e bakınca, kadının bakışlarından rahatsız olan Sevda Dalbun, Havva Bilgen İnceler’e “Sevgilime neden bakıyorsun” dedi. Bunun üzerine bar çalışanı kadın da karşılık verince kavga çıktı. İki kadın arasındaki kavgaya eğlenmeye gelenler ile bar çalışanları da karıştı. Kavga, araya giren kişiler tarafından önlendi. Çil ailesi bar sahibi Mustafa Kanmaz (46) tarafından mekandan dışarı çıkarıldı. Tartışma dışarıda devam edince Muhammet Çil, Ahmet Çil ve İrfan Çil bıçak ve sopalarla bar çalışanı Mehmet Özpolat (35), Hakan Güngör (20), Ahmet Barut (20), Mahmut Leblebici (28), Tufan Güler (24) ve Taşkın Yakar’a (42) saldırdı.
 

KAMERA GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI


Başına aldığı sopa darbesiyle yaralanan Ahmet Barut, bardaki pompalı tüfekle kalabalığın üzerine ateş etti. Tüfekten çıkan saçmalar Elif Çil’in göğsüne, Ahmet Çil ile Muhammet Çil’in ise bacaklarına isabet etti.Kamerada, hayatını kaybeden Çil'in otomobilin kapısının yanında yere yığıldığı, eşinin ise kaçarken vurulduğu görüldü. Ahmet Çil'in ise bacağından vurularak yere düştüğü, sevgilisi Sevda Dalbun'un onu sakinleştirmeye çalıştığı görüldü.

KAVGAYI BAŞLATAN KADIN AĞLADI


Bir süre sonra ise olay yerine polis ve sağlık ekipleri geldi. Ağır yaralanan Elif Çil, ambulans ile Adana Devlet Hastanesi'ne, diğer 6 yaralı ise çeşitli hastanelere kaldırıldı.

Elif Çil, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Hafif yaralanan katil zanlısı Ahmet Barut ve kavgayı çıkartan 2 kadının da aralarında bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı.Zanlılar sorgulandıktan sonra bugün sağlık kontrolünden geçirilmek üzere adli tıp birimine getirildi.


Sevda Dalbun

Sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan kıskançlık yapıp kavgayı başlatan Sevda Dalbun'un ağladığı görüldü.Adliyeye sevk edilen zanlılardan aralarında kavgaya sebep olduğu ileri sürülen Havva Bilgen İnceler'in de olduğu 4 kişi savcılıktan serbest kaldı. 1'i kadın 6 zanlıdan ise Mustafa Kanmaz, Ahmet Baruk ve Ahmet Çil tutuklanırken, 1'i kadın 3 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.


Bar çıkışı kavga: 1 ölü, 5 yaralı

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;