Adım adım detoks

Posta.com.tr’nin Kadın sayfası olarak ‘detoks’ konusuna açıklık getirelim istedik ve iki günlük ‘sağlıklı’ ve ‘az çiğnemeli’  bir deneyim yaşadık! İşte hemen hemen herkesin elinde olan detoks ürünlerle olan sınavımız...

19 Temmuz 2017, Çarşamba 11:26
A A
POSTA.COM.TR/ELİF BAYRAM

POSTA.COM.TR/ELİF BAYRAM

Biz detoks maceramıza Juico'nun ve Ayşe Tolga'nın işbirliği ile hazırlanmış olan 2 günlük detoks paketiyle başladık. Bu pakette çok değişik lezzetlerle tanıştık ve paketin ortalaması günlük sadece 850 kaloriydi.

1-Energy Bomb: 172 kalori

1-Energy Bomb: 172 kalori

Detoks yolculuğumuza sabah öğünü olan Energy Bomb ile başladık. Energy Bomb'un içinde yeşil elma, matcha çayı, ıspanak, acı sivri biber ve ananas bulunuyor. Ama bu karışım sizi yanıltmasın, Energy Bomb'un tadı hiç de kötü değil. Hatta taze ve canlandırcı bir tadı var. Acı sivri biberin etkisini de sadece şişeyi kafanıza dikmeye kalktığınızda boğazınızda hafif bir yanma ile hissediyorsunuz. 

2-Powerball 68 kalori (1 Tanesi)

2-Powerball 68 kalori (1 Tanesi)

Ara öğünde ise Matcha Powerball - 2'li Paket var. Bu küçük topların içinde ise kaju, hurma, Hindistan cevizi tozu, Matcha çayı karışımı var. Ara öğün ciddi anlamda lezzetli. 

3-Spiced Cashew Soslu Karabuğday Salatası:

3-Spiced Cashew Soslu Karabuğday Salatası:

Kara buğday salatasının içindeki sos, havuç, kaju, elma sirkesi ve zencefil, kimyon gibi baharatlarla lezzetlendirilmiş. Salatanın içinde de marul, kara lahana, kara buğday ve cheerry domates var. Kara buğday salatasının lezzeti diğer öğünler kadar lezzetli olmasa da salatanın sosuyla o lezzet dengesini sağlayabileceğinizi düşünüyoruz. Sadece salatadaki kara lahanayı yerken biraz zorlanabilirsiniz.

4-Yeşil 135 kalori

4-Yeşil 135 kalori

Yeşil'in içerisinde bulunan elma, ıspanak, limon, karalahana, marul, maydanoz, salatalık ve zencefil, tokluk yaratırken aynı zamanda metabolizmayı hızlandırma özelliğine sahip. Sadece zencefilin ve limonun bir araya gelmesinden dolayı hafif buruk bir tad var ama yine de lezzetli diyebiliriz.

5-Glowing Beauty 200 kalori

5-Glowing Beauty 200 kalori

Akşam yemeğinin adı ise, Glowing Beauty. İçerisinde, cildi güzelleştirmeye, pürüzsüzleştirmeye ve arındırmaya yardımcı antioksidan içerikler çilek, ananas, pancar, muz, zencefıl, chia tohumu yağı ile yaşlanma karşıtı etkileriyle üzüm çekirdeği yağı bulunuyor. Glowing Beauty'nin tadı ise gayet güzel.

6-Boostea

6-Boostea

Gece ise Boostea yudumlanıyor. Gece çayının içinde ise funda yaprağı, mate, yeşil çay, biberiye ve kekik var, metabolizma hızlandırıcı özelliği ile öne çıkan bir çay karışımı. Böylece 1. günü tamamlamış oluyorsunuz ve 2.gün için de süreç aynı şekilde işliyor. Juico Wellnessby Ayşe Tolga’ paketine Juico'nun web sitesi üzerinden rahatlıkla ulaşmak ve sipariş vermek mümkün. Juico'nun internet adresi üzerinden verdiğiniz sipariş ertesi gün elinizde oluyor.

DİPNOT:

DİPNOT:

Tek bir sorun var o da bu kadar çok şey içtikten sonra su içememek.