'Adli Tıp tartışmalı'

İrtica İle Mücadele Eylem Planı” belgesinin 'asıl' olup olmadığına Adli Tıp Kurumu karar verecek. Baykal, “Adli Tıp raporu esas alınmalı” diyen Başbakan Tayyip Erdoğan'a yanıt verdi: Adli Tıp tartışmalı kurum. Hüseyin Üzmez kararını unutmadık

10 Kasım 2009, Salı 05:00
A A

‘MAHKEMEYE KARIŞMA’

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal dün parti genel merkezinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Baykal, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın “İrtica ile Mücadele Eylem Planı” belgesiyle ilgili yaptığı “Adli Tıp Kurumu’nun verdiği rapor esas alınmalıdır” açıklamasına sert tepki verdi. Erdoğan’ı yargıya müdahale etmekle suçlayan CHP Lideri Deniz Baykal, “Bu tür raporlar mahkeme kararı anlamına gelmez. Mahkemeler kendi kararları kendileri alırlar” dedi. Baykal şöyle devam etti:

GEÇMİŞİ HATIRLATTI

Bir Başbakanın çıkıp da, ‘Sen bırak bu gördüğün davayı, buradaki Adli Tıp görüşüne göre bağlayıver’ demeye hakkı var mı? Üstelik bu Adli Tıp tartışmalı bir kurum. Başkanı daha dün ‘Kamuoyunu da dikkate alıp hüküm vermek zorundayız’ dedi. Yani Güler Zere davası konusunda ‘Ben teknik bir kurum değilim, kamuoyunu da dikkate alacağım’ dedi. Ondan önce, daha tartışmalı, yaşanmış bir sürü durum var. Vakit yazarı Hüseyin Üzmez’in cinsel taciz konusu var. Karabulut olayında Adli Tıp’ın verdiği hükümler ortada.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;