Adnan Polat pes etmiyor

Galatasaray'da başkan Adnan Polat'ın seçim tarihini açıklamasını bekliyor. Sızan haberlere göre Polat ibra edilmemesine karşı mücadele etmeye kararlı

28 Mart 2011, Pazartesi 15:53
A A

Mali Kongre sonrası yönetici arkadaşları ve yakın çevresi ile saatler süren toplantı yapan Adnan Polat, toplantı sonrası "Seçime gidilecek. Ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarım tüzük gereği aday olmayacağız.

Ama hukuk mücadelesini sürdürüp neden ibra edilmediğimizi göreceğiz. Mali olarak ibra edilip, idari olarak ibra edilmemek nasıl olur? Biz bir yolsuzluk mu yaptık, kulübümüzün haklarını mı gaspettik? Sadece yönetici arkadaşlarımı aklamak için hukuk yoluna başvuracağım" diye konuştuğu öğrenildi.

ÜNAL AYSAL 1 HAFTA İÇİNDE ADAYLIĞINI AÇIKLAYACAK

Galatasaray seçim sürecine doğru yol alırken, başkanlık için bir numaralı aday konumuna gelen Ünal Aysal'ın bu hafta içerisinde bir basın toplantısı düzenleyerek adaylığını açıklayacağı öğrenildi.

Başta Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç olmak üzere sarı kırmızılı camiada birçok kesimin desteği ile yola çıkacak olan Ünal Aysal'ın liste çalışmalarını hızlandırıp, kulübü zor günlerden çıkarmak için kolları sıvadığı öğrenildi.

HALUK ULUSOY SESLERİ

Başkan adaylığına kesin gözüyle bakılan Ünal Aysal'ın dışında, sarı-kırmızılı camiada başka aday arayışları da sürüyor. Ünal Aysan'ın adaylığına sıcak bakmayan birçok Galatasaraylı ise Aysal'a karşı güçlü bir aday çıkarmak için girişimlerde bulunuyor.

Öne sürülen önemli isim ise Futbol Federasyonu eski başkanı Haluk Ulusoy. Haluk Ulusoy'a birçok sarı-kırmızılı kulüp üyesinin aday olması yolunda telkinde bulunduğu ileri sürülürken, Haluk Ulusoy ise böyle bir niyetinin olmadığını söyledi. Buna rağmen Ulusoy'u ikna etmek için girişimlerim süreceği öğrenildi.

Kadir Çetinçalı/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;