Adnan Polat'ı aday gösterecekler!

Galatasaray'da kongre sürecinde ilginç gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Divan Kurulu üyeleri Adnan Polat'ı aday gösterecek...

20 Nisan 2011, Çarşamba 13:50
A A

Galatasaray'da Başkan Adnan Polat'ın 14 Mayıs'ta yapılacak seçimde aday olup olmayacağı büyük merak konusu...

Galatasaray'da kırgın bir şekilde başkanlığı sona eren Adnan Polat Mayıs ayında yapılacak seçimler öncesi kongre üyelerince aday gösterilecek.

Galatasaray'da 14 Mayıs'ta yapılacak başkanlık seçimi öncesi gelişmeler devam ediyor. NTV Spor televizyonunun son dakika gelişmesi olarak verdiği habere göre kongre üyeleri divan başkanlığına yarın 150 imza vererek Adnan Polat'ı başkan adayı gösterecek.

Divan kurulu üyelerinin 150 imzayı yarın vermesi bekleniyor.

14 Mayıs'ta olağanüstü seçime gidecek olan Galatasaray'da belirsizlikler yaşanıyor ve çeşitli iddialar havada uçuşuyor...

Sarı-Kırmızılı kulübün dedikodu kulislerinde seçim öncesinde iddialar almış başını gidiyor. Yeni tüzüğe göre seçime girecek adayların, yarın 18.00'e kadar (21 Nisan Perşembe) Divan Kurulu'na 100 imzalı adaylık başvurularını ve yönetim kurulu, denetleme kurulu, disiplin kurulu ile sicil kurulu listelerini vermek zorunda. Bu üç kurul için gereken isim sayısı ise 43 kişi. Şu ana kadar tüzüğe uygun başvuruyu yapan aday ise sadece Prof. Dr. Mehmet Helvacı.

Mali kongrede idari yönden ibra olmadığı için seçim kararı almak zorunda kalan Adnan Polat Yönetimi ise iki yönden baskı altında tutuluyor. Bazı üyeler başkan Adnan Polat'a baskı yaparak seçimi ertelemesini istiyor. Bu görüşü savunanların iddiası şu ki; 14 Mayıs'ta alınan seçim kararı aceleye getirildi ve tüzüğe aykırı hareket edildi. Seçimde oy kullanmak için aidatını yatırmamış üyelere zaman tanınmadı. Bu durumda bir üye mahkemeye başvurup dava açma yolunu seçse, seçimin iptal şansı oldukça yüksek olasılık olarak görülüyor. Aynı görüşe göre seçim sonunda da, mahkeme yolu tercih edilirse göreve gelen yönetimin mazabata alıp, icraatın başına geçmesinin önlenmesi mümkün.

Bu yüzden başkan Adnan Polat bugün yönetim kurulu ile yapacağı olağanüstü toplantıda seçimin ertelenip ertelenmesini masaya yatıracak. Seçim ertelenirse ki, yeniden seçim kararı alınsa ve tüzüğe uygun hareket edilirse yeni seçim tarihi en erken 52 gün sonra gerçekleşecek ve Haziran ayının sonlarına doğru seçim gerçekleşebilecek. Bu durumda da kim seçimi kazanırsa kazansın, gelecek sezonun planlanmasında büyük sıkıntı yaşayacak ve futbol için düşünülen yapılanma ve transfer hamlelerinde yeni başkan ve yönetim kurulu büyük sıkıntı yaşayacak.

G.Saray, kendi içinde yaşadığı iç çekişmeler yüzünden kendi elini kolunu bağlamaya devam ediyor. Eğer başkan Adnan Polat seçimi erteleme kararı almaz ise yine çelişkili, tartışmaya açık olaylar sarı kırmızılı kulübü bekliyor. Polat Yönetimi'nin ibra edilmediği mali kongrenin iptali için açılan yürütmeyi durdurma kararına karşı açılan itiraz davası ise karışıklığı daha da artırıyor. İtiraz davası olumlu sonuç verirse başkan Adnan Polat ve Mehmlet Helvacı'nin seçime girmeleri ayrı bir tartışma ve dava konusu olacak. Bu durumda Ünal Aysal'ın seçime tek liste girmesi ağırlık kazanacak. Ancak eski yöneticilerden Turgay Kıran'ın tüm bu gelişmelere karşın seçime girmek için, çok gizli ve hareketli bir hazırlık içinde olduğu duyumları da, duyumdan öte gerçeğe dönüşmek üzere.

Kadir ÇETİNÇALI, İstanbul-DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;