Afişteki rakamlara ilk yalanlama

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Çorum mitinginde AK Partililer'in açtığı bir pankart yeni bir tartışmayı gündeme getirdi

Afişteki rakamlara ilk yalanlama

AK Parti Çorum mitinginin yapıldığı meydanda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun resmi ve altı okun bulunduğu bir pankart dikkat çekti.

Pankartta; Kemal Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafından çıkan 6 ok ve okların ucundaki, "Beymen ceket 1 bin 235 TL, Etro gömlek 450 TL, Etro kemer 460 TL, Etro pantolon 460 TL, Prada ayakkabı 850 TL, 7 ev ve 1 havuzlu villa fakirlik edebiyatı paha biçilemez. Palavra kart" yazısının yer aldığı görüldü.

CHP Genel Başakanı Kılıçdaroğlu ise Başbakan Erdoğan'ın Çorum'daki konuşmasından birkaç saat önce Muğla'da halka seslendi. Kılıçdaroğlu Muğla'nın ardından Aydın'a geçti. Kılıçdaroğlu iki ilde de aynı giysilerle kürsüde konuşurken üzerindeki pantolonun markası kameralara yansıdı.

Pantolonun Ak Parti Çorum afişindeki marka olmadığı, üstelik fiyatının afişteki gibi 460 lira değil 66 lira olduğu öğrenildi.

460 DEĞİL 66 LİRA

Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün Muğla ve Aydın mitinglerinde giydiği Kiğılı marka pantolonun fiyatını Kiğılı Genel Müdürü Hilal Suerdem açıkladı. Suerdem, yaptığı açıklamada, yüzde 100 pamuk olan pantolonun fiyatının 79 lira olduğunu söyledi.

Ayrıca bu pantolon için kampanya yaptıklarını belirten Suerdem, “Kampanya süresi boyunca 3 pantolon alındığında fiyat 66 liraya düşüyor” dedi.