Afrika'ya yeminliyiz

Estonya karşısında alınan 4-2'lik galibiyet Ay-Yıldızlı oyuncularımızın iştahını kabarttı

07 Eylül 2009, Pazartesi 11:36
A A

Orhan YILDIRIM

2010 Dünya Kupası Elemeleri’nde Kayseri’de Estonya’yı 4-2 mağlup ederek grupta iddiasını sürdüren ve moral bulan A Milli Futbol Takımımız’ın oyuncuları Bosna-Hersek maçı öncesi galibiyet yemini etti. Afrika’ya mutlaka gideceklerini kaydeden Ay-Yıldızlı oyuncularımızın görüşleri şöyle:

Hamit: Dünya Kupası’na gideceğimize inanmazsak zaten bu maçlara hiç çıkmazdık. Ancak Estonya karşısında Fatih hocanın söylediklerinin yarısını yapamadık. Bunda saha zemini ve sakatlığın da etkisi var. Ancak Bosna karşısında hocanın söylediklerini eksiksiz yerine getirip galip döneceğiz. Türk Milli Takımı kendi oyununu oynadığı sürece Bosna’yı evinde çok rahat yenebilecek güçte.

Tuncay: Maça yenik başladık. Ama içimizdeki inanç hiçbir zaman puan kaybedeceğimizi düşündürmedi. Çok daha farklı kazanabileceğimiz maçtı, ama sonuçta önemli olan galibiyet ile başlamaktı. Bunu başardık ve rahat bir nefes aldık. Güney Afrika’da mutlaka yer alacağız.

Arda: Bu galibiyet ile sadece üç puan kazanmadık. Adeta yeniden doğduk. Eğer zemin güzel olsaydı daha iyi bir oyun ortaya koyardık. Sonuçta kazandık. Önemli olan buydu. Sahaya çıkan tüm arkadaşlar elinden geleni yapmak için mücadele etti. Ayrıca 600. golü atmışım bunu maçtan sonra öğrendim tabii. Bu da apayrı mutluluk oldu. Bu galibiyetin bir anlamı olması için Bosna’da serinin sürmesi gerekiyor. Buna inancımız tam. Büyük bir finale sadece kazanmak için gidiyoruz. Biz ülkemizin bayrağını Güney Afrika’da dalgalandırmak için and içtik. Futbol her şeye açık bir spor ama tüm imkanlarımızı zorlayacağız.

Sercan: Çok önemli bir maç oynadık. “İlk başlarda heyecandan ayaklarım titredi” desem abartmış olmam. Golden sonra rahatladım. Artık tüm baskı üstümüzden kalktı.

Servet: Galip geldik, ama savunmada iyi organize olamadık. Orta alan ile kopukluk yaşadık ve rakibe hiç olmadığı kadar pozisyon verdik. Estonya’da büyük değişime girmiş bir takım. Sahasında Bosna ile oynayacak. Bu maçı kesin kazanır. Ayrıca Bosna’nın son maçı da İspanya. Yani avantaj bizden yana. Her şey elimizde. Kalan üç maçı kazanıp finallerde olacağız.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;