Ahiret sorusu

Baykal “Atatürk kalksa ilk defedeceği sizlersiniz” diyen Erdoğan'a şöyle seslendi: Hazreti Peygamber kalksa yaşamını, çevrendeki insanları sorsa, 'Kime alet oluyorsun' dese halin nice olur?

18 Kasım 2009, Çarşamba 05:00
A A

PANKART YANITI

Başbakan Tayyip Erdoğan, 10 Kasım’da Meclis Genel Kurulu’nda “Atam İzindeyiz” yazılı pankartlar açan CHP’lileri “Atatürk mezardan kalksa ilk defedeceği sizlersiniz” diye eleştirmişti. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal partisinin dünkü grup toplantısında Erdoğan’a yanıt verdi. Erdoğan’a Hazreti Muhammed’i ve İslam dünyasına adaleti ile örnek olan Hazreti Ömer’i hatırlatan Baykal, “Sen Atatürk’ü bırak da Hazreti Ömer mezarından kalkarsa halin ne olur” diye sordu.

ERDOĞAN’A SORULAR

CHP Lideri Baykal, Başbakan Erdoğan’a şöyle seslendi: Bu tabloya nasıl geldin, nasıl yaşıyorsun, senin kazancın nedir? Yetim hakkı yedin mi yemedin mi? Hazreti Ömer şöyle bir kalkabilirse, kalkıverirse, senin halin ne olur? Hazreti Peygamber kalkacak olursa, sen nasıl bir yaşamın içindesin, senin çevrendeki insanlar, onlarla senin ilişkilerin, kimlere ne için alet oluyorsun, bütün bunların hesabını sana soracak olursa, senin halin ne olur Sayın Tayyip Erdoğan?

FIKRALI ELEŞTİRİ

Baykal, “Efendim ‘Atatürk kalkacak da bizi defedecekmiş?’ Fıkralar dolaşıyor, Atatürk kalkarsa Sayın Başbakan’ın 100 metre rekorunu kıracağına ilişkin” diye konuştu. Baykal şöyle devam etti: Atatürk eğer yaşamış olsaydı, sen oralarda olabilir miydin? Seni oraya getiren o oluşumlara Atatürk izin verir miydi? Bölücülük yapıyorsun Sayın Başbakan. Bölücülüğünü bana ‘gerici’ diyerek kapatamazsın. Sayın Erdoğan’ın düşüncelerinin ne olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;