Ahmedinejad'ın poz sıkıntısı

İSEDAK'ta Ekonomi Zirvesi'nin ilk oturumunun sona ermesi ardından, liderlerin fotoğraf çekimi sırasında ilginç anlar yaşandı

Ahmedinejad'ın poz sıkıntısı

İslam Konferansı Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) Ekonomi Zirvesinin ilk oturumunun sona ermesinin ardından, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve zirveye katılan devlet başkanları Four Seasons Otel'in behçesine çıkarak aile fotoğrafı çektirdi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, fotoğraf çekimi için otelin bahçesine gelirklen Kuveyt Devlet Başkanı Emir Şeyh Sabah El Ahmet Cabir El Sabah ile sohbet ederek yürüdüğü dikkat çekti.

AHMEDİNEJAD'IN POZ KARARSIZLIĞI


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, aile fotoğrafında ev sahibi Cumhurbaşkanı olarak ortada dururken İran Cumurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad Gül'ün sol yanında yer aldı, Gül'ün sağ yanında ise, İslam Konferansı Örgütü Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu, onun yanında ise, Afganistan Cumhurbaşkanı Hamid Karzai yer aldı.

Fotoğraf çekimi sırasında İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad bir süre poz verirken kararsız kaldı. Elini kaldırarak selam veren Ahmedinejad, diğer liderlerin selam vermediklerini görünce elini indirdi; kararsız kalan Ahmedinejad bir ara ne yapacağını Gül'e sormak istedi.

Ancak Gül poz verdiği için Ahmedinejad'a cevap vermedi. Bunun ardından Ahmedinejad elllerini indirerek poz vermeyi tercih etti. Fotoğraf çekimi bittikten sonra, Gül ile Ahmedinejad'ın kısa bir süre ayakta sohbet ettikleri de gözlendi.