Aile savcılığa suç duyurusunda bulundu

Ordu'nun Altınordu İlçesi'nde kreşte yatağında ölü bulunan 13 aylık Ateş Karaoğlan'ın ailesi Cumhuriyet Başsavcılığı'na ihmal iddiasıyla kreş yöneticileriyle ilgili suç duyurusunda bulundu

19 Mart 2015, Perşembe 18:32
A A

Baba Caner Karaoğlan, "Aile olarak acımız büyük, bir şey konuşmak istemiyoruz. Eşimle savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Henüz rapor gelmedi, gelince her şey ortaya çıkacak" dedi.

Ordu’un Altınordu İlçesi’ne bağlı Şarkiye Mahallesi’nde oturan 27 yaşındaki Şura ve 27 yaşındaki Caner Karaoğlan çiftinin tek çocuğu Ateş Karaoğlan’ı 3 gün önce oturdukları aynı binanın alt katında bulunan özel kreşe bıraktı. 

İddiaya göre bir haftadır gündüzleri kreşe verilen Ateş’in öldüğü gün anneannesi 54 yaşındaki Suzan Özçelik  oturduğu binadaki kreşe Ateş’i almaya gitti.Özçelik kreş çalışanlarının "Ateş şu anda uyuyor" yanıtı üzerine kapıda bekleyişini sürdürdü. Kreşe gelen başka velilerin çığlık atması üzerine  torunu Ateş’in öldüğünü öğrenen Suzan Özçelik bunun üzerine sinir krizi geçirip durumu kızına bildirdi. Ambulans gelene kadar araçla özel bir hastaneye kaldırılan Ateş Karaoğlan doktorların 1.5 saatlik çabasına rağmen kurtarılamadı. Trabzon Adlı Tıp Kurumu’nda yapılan otopsi işleminin ardından Ateş bebek dün Altınordu şehir mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

OTOPSİ RAPORU GELİNCE HERŞEY ORTAYA ÇIKACAK


Şura ve Caner Karaoğlan çifti bugün adliyeye giderek Cumhuriyet Başsavcılığı’na kreş yöneticileriyle ilgili ihmal iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Karaoğlan çiftinin yanında kreşe daha önceden çocuğunu gönderip çeşitli sorunlar nedeniyle geri alan ve halen çocuğunu kreşe gönderen bazı veliler de yer alarak savcılığa ifade verdi. Oldukça bitkin olduğu gözlenen Şura Karaoğlan konuşmazken eşi Caner Karaoğlan ise "Aile olarak acımız büyük, bir şey konuşmak istemiyoruz. Eşimle savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Henüz rapor gelmedi, gelince her şey ortaya çıkacak" dedi.

TORUNUMU İSTEDİM VERMEDİLER KREŞTE ÖLDÜ

Torununu kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan Suzan Özçelik ise kreş sahipleri ve çalışanlarını suçladı. Özçelik, torunu Ateş’i almaya gittiğinde kendisinin oyalandığını, bir süre kreşin kapısında beklediğini, kreşe başka bir velinin gelip çığlık atmasıyla ölüm olayını öğrendiğini ifade etti.

OTOPSİ RAPORU GELİNCE KONUŞACAĞIM

Kreşin işletmecisi Funda Bahadır  ise "Otopsi raporu gelince açıklama yapacağım ve en son ben konuşacağım" dedi.

Ateş bebeğin ölüm nedeniyle ilgili Trabzon Adli Tıp Kurumu’ndan henüz otopsi sonucu çıkmazken, özel kreşin de olaydan sonra kapalı olduğu belirtildi. Ateş bebeğin ailesinin iddialarla ilgili şikayeti üzerine Cumhuriyet Savcılığı’nın da olayı çok yönlü olarak soruşturmaya başladığı öğrenildi.

Nedim KOVAN/ORDU, (DHA) –

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;