Aileler dikkat!

Çocuk hırsızları yurdun dört bir yanında kol geziyor

02 Ekim 2009, Cuma 15:02
A A

Kayseri’de bayramda şeker toplamaya çıkan Ahmet Tekin (8), kardeşi Dilruba (6) ve komşularının kızı Türkan Ay’dan (10) 11 gündür haber alınamıyor. Çocuk hırsızları yurdun dört bir yanında kol geziyor. Dün 2 çocuğu daha gündüz vakti kaçırmaya kalktılar. Çocuk hırsızlığının artması organ mafyası iddialarını güçlendiriyor 

GÜPEGÜNDÜZ DEHŞET 
Bursa’da Havva Temel (54), torunu İlayda (2.5) ile birlikte dün sabah 11.30’da kentin en işlek semti olan Altıparmak Caddesi’nde otobüs bekliyordu. Bu sırada biri 50, diğeri 25 yaşlarında iki kişi, babaanne ile torunun yanına yaklaştı. Kimliği belirsiz şahıslardan yaşça büyük olanı, Havva Temel’in kucağındaki çocuğu almak üzere babaanneye tokat atacakmış gibi hamle yaptı. 

ÇANTASINI KAPTILAR 
Havva Temel, şahsın üzerine atlayıp torununu kurtardı. Babaanne, olayın şokunu yaşarken diğer şahıs kolundaki çantayı aldı. İçinde 300 TL para ve cep telefonu bulunan çantayı alan kapkaççılar, durağın önünde bekleyen otomobile binip kaçtı. Havva Temel korkudan ağlayan torununa sarılarak “Artık gündüz de sokağa çıkamayacağız” dedi. 

Hüseyin TÜCCAR/DHA

KAÇIRILAN ÇOCUĞU KÖPEĞİ KURTARDI

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;