Airties'ın önlenemez yükselişi

Airties'ın, Türkiye'nin en hızlı büyüyen 5. teknoloji şirketi olduğu açıklandı

Airties'ın önlenemez yükselişi

Airties’tan yapılan yazılı açıklamada, Airties’in son 5 yılda gösterdiği istisnai büyüme nedeniyle bu yıl, Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye programında, Türkiye’nin 50 büyük teknoloji şirketi arasına girdiği belirtildi.

2004-2008 döneminde, yüzde 5951 büyüyerek, en hızlı büyüyen 5. teknoloji şirketi olduğu dile getirilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye 2009 Programında, ’Big Stars’ kategorisinde 2008 mali yılı süresince gelirleri 50 milyon Euro ve üzeri olan şirketler, son 5 yıldaki büyüme hızlarına göre kendi aralarında değerlendirilerek sıralanıyor.

Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye 2009 Programına katılmak isteyen şirketlerin, merkezlerinin Türkiye’de bulunması ve bir ’teknoloji şirketi’ olması gerekiyor. Programda, faaliyet gelirlerinin önemli kısmını sağladığı bir teknolojiye sahip olan ya da gelirlerinin önemli bir bölümünü teknoloji araştırma ve geliştirme çalışmalarına ayıran firmalar, ’teknoloji şirketi’ olarak tanımlanıyor.

Diğer şirketlere ait bir teknolojiyi farklı bir şekilde kullananlar ise bu başlık altında değerlendirilmiyor. Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesindeki Deloitte Teknoloji Fast50 programlarında sıralamaya giren firmalar, EMEA’nın en hızlı büyüyen 500 teknoloji şirketinin belirlendiği Deloitte Teknoloji Fast500 EMEA Programı’na girmeye de otomatik olarak hak kazanıyor."