Ak Parti yöneticisi Ersöz'e 'MİT'i önermiş

Levent Ersöz'ün AK Parti içinde 'köstebek' olarak kullandığını iddia ettiği isim siyaset arenasına bomba gibi düştü

Ak Parti yöneticisi Ersöz'e 'MİT'i önermiş

Tedavi görüyor

İkinci Ergenekon davasının hastanede tedavi gören tutuklu sanıklarından eski Jandarma İstihbarat Daire Başkanı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, önceki günkü çapraz sorgusunda ilginç iddialarda bulunmuştu. Tedavi gördüğü Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde video konferans yöntemiyle sorgulanan Ersöz, AK Parti içinde şu anda genel başkan yardımcısı olan bir milletvekilinden ‘istifade ettiğini’ öne sürmüştü.

‘Yoksa burada olmazdım’

‘İstihbarat kaynağı’ olan genel başkan yardımcısı tarafından kendisine devletin en üst kademelerinde bir makam önerildiğini ancak kabul etmediğini iddia eden Levent Ersöz, “Zaten kabul etseydim burada olmazdım” demişti. Levent Ersöz’ün AK Parti içinde ‘köstebek’ olarak kullandığını iddia ettiği isim dün siyaset arenasına bomba gibi düştü.

Partideki görevi değişti

Herkes bu ismin kim olabileceğini sorgularken, internet sitesi Oda TV, bu kişinin AK Parti Genel Sekreteri, İstanbul Milletvekili İdris Naim Şahin olduğunu öne sürdü. Oda TV’nin haberinde şöyle denildi:

“Ersöz’e teklif edilen makam MİT (Milli İstihbarat Teşkilatı) Müsteşarlığı’ydı. Ersöz’e, AKP’nin bir üst düzeyi, MİT Müsteşarlığı’nı teklif etmişti. Peki, kimdi bu üst düzey? Ersöz’ün irtibatta olduğu AKP’li üst düzey isim şimdinin AKP Genel Sekreteri, dönemin AKP Genel Başkan Yardımcısı İdris Naim Şahin’di.”