AK Parti'de hangi milletvekili adayları Meclis'e girdi? Meclis'e giren AK Partili isimler

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem milletvekili seçimi için vatandaşlar sandık başına gitti. Seçimde AK Parti oyların yüzde 42.49'unu alarak Meclis'e 293 milletvekili gönderdi. İşte isim isim Meclis'e giren AK Parti milletvekilleri

25 Haziran 2018, Pazartesi 04:43 Son Güncelleme: 25 Haziran 2018, Pazartesi 04:44
A A

ADANA 

JÜLİDE SARIEROĞLU

TAMER DAĞLI

MEHMET ŞÜKRÜ ERDİNÇ

AHMET ZENBİLCİ

ABDULLAH DOĞRU

ADIYAMAN

AHMET AYDIN

İBRAHİM HALİL FIRAT

MUHAMMED FATİH TOPRAK

YAKUP TAŞ

AFYONKARAHİSAR

VEYSEL EROĞLU

ALİ ÖZKAYA

İBRAHİM YURDUNUSEVEN

AĞRI

EKREM ÇELEBİ

AMASYA

MUSTAFA LEVENT KARAHOCAGİL

HASAN ÇİLEZ

ANKARA 1. BÖLGE

YILDIRIM TUĞRUL TÜRKEŞ

FATİH ŞAHİN

YALÇIN AKDOĞAN

ALİ İHSAN ARSLAN

ANKARA 2. BÖLGE

 MUSTAFA DESTİCİ

LÜTFİYE SELVA ÇAM

EMRULLAH İŞLER

ORHAN YEGİN

ARİFE POLAT DÜZGÜN

ZEYNEP YILDIZ

ANKARA 3. BÖLGE

MEHMET NACİ BOSTANCI

ASUMAN ERDOĞAN

NEVZAT CEYLAN

BARIŞ AYDIN

HACI TURAN

ANTALYA 

MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU

MUSTAFA KÖSE

SENA NUR ÇELİK

İBRAHİM AYDIN

ATAY USLU

KEMAL ÇELİK

ARDAHAN

ORHAN ATALAY

ARTVİN

ERTUNÇ ERKAN BALTA

AYDIN

MUSTAFA SAVAŞ

BEKİR KUVVET ERİM

METİN YAVUZ

BALIKESİR

ADİL ÇELİK

BELGİN UYGUR

YAVUZ SUBAŞI

MUSTAFA CANBEY

PAKİZE MUTLU AYDEMİR

BARTIN

YILMAZ TUNÇ

BATMAN

ZİVER ÖZDEMİR

BAYBURT

FETANİ BATTAL

BİLECİK

SELİM YAĞCI

BİNGÖL

CEVDET YILMAZ

FEYZİ BERDİBEK

BİTLİS

CEMAL TAŞAR

VAHİT KİLER

BOLU

ARZU AYDIN

FEHMİ KÜPÇÜ

BURDUR

BAYRAM ÖZÇELİK

YASİN UĞUR

BURSA BİRİNCİ BÖLGE

HAKAN ÇAVUŞOĞLU

MUSTAFA ESGİN

REFİK ÖZEN

EMİNE YAVUZ GÖZGEÇ

AHMET KILIÇ

BURSA İKİNCİ BÖLGE

EFKAN ALA

OSMAN MESTEN

VİLDAN YILMAZ GÜREL

ZAFER IŞIK

MUHAMMET MÜFİT AYDIN

ATİLLA ÖDÜNÇ

ÇANAKKALE

BÜLENT TURAN

JÜLİDE İSKENDEROĞLU

ÇANKIRI

MUHAMMET EMİN AKBAŞOĞLU

SALİM ÇİVİTCİOĞLU

ÇORUM

AHMET SAMİ CEYLAN

OĞUZHAN KAYA

EROL KAVUNCU

DENİZLİ

CAHİT ÖZKAN

ŞAHİN TİN

AHMET YILDIZ

NİLGÜN ÖK

DİYARBAKIR

MEHMET MEHDİ EKER

EBUBEKİR BAL

OYA ERONAT

DÜZCE

FAHRİ ÇAKIR

AYŞE KEŞİR

EDİRNE

FATMA AKSAL

ELAZIĞ

METİN BULUT

SERMİN BALIK

ZÜLFÜ TOLGA AĞAR

ZÜLFÜ DEMİRBAĞ

ERZİNCAN

SÜLEYMAN KARAMAN

BURHAN ÇAKIR

ERZURUM

RECEP AKDAĞ

ZEHRA TAŞKESENLİOĞLU

SELAMİ ALTINOK

İBRAHİM AYDEMİR

ESKİŞEHİR

NABİ AVCI

HARUN KARACAN

EMİNE NUR GÜNAY

GAZİANTEP

ABDULHAMİT GÜL

AHMET UZER

MEHMET ERDOĞAN

ABDULLAH NEJAT KOÇER

DERYA BAKBAK

ALİ ŞAHİN

MÜSLÜM YÜKSEL

MEHMET SAİT KİRAZOĞLU

GİRESUN

CEMAL ÖZTÜRK

KADİR AYDIN

SABRİ ÖZTÜRK

GÜMÜŞHANE

HACI OSMAN AKGÜL

CİHAN PEKTAŞ

HATAY

HACI BAYRAM TÜRKOĞLU

HÜSEYİN YAYMAN

ABDULKADİR ÖZEL

HÜSEYİN ŞANVERDİ

ISPARTA

SÜREYYA SADİ BİLGİÇ

RECEP ÖZEL

MEHMET UĞUR GÖKGÖZ

İSTANBUL BİRİNCİ BÖLGE

BERAT ALBAYRAK

NURETTİN CANİKLİ

MUSTAFA ATAŞ

EROL KAYA

VEDAT DEMİRÖZ

RAVZA KAVAKCI KAN

OSMAN BOYRAZ

İSMET UÇMA

MİHRİMAH BELMA SATIR

AHMET BERAT ÇONKAR

HULUSİ ŞENTÜRK

MÜŞERREF PERVİN TUBA DURGUT

EYÜP ÖZSOY

SERKAN BAYRAM

FATİH SÜLEYMAN DENİZOLGUN

İSTANBUL İKİNCİ BÖLGE

SÜLEYMAN SOYLU

FATMA BETÜL SAYAN KAYA

VOLKAN BOZKIR

ABDULLAH GÜLER

HASAN TURAN

SERAP YAŞAR

AZİZ BABUŞCU

ŞİRİN ÜNAL

CANAN KALSIN

AHMET HAMDİ ÇAMLI

MARKAR ESEYAN

MUSTAFA DEMİR

İFFET POLAT

İSTANBUL ÜÇÜNCÜ BÖLGE

NUMAN KURTULMUŞ

MEHMET MUŞ

AKİF ÇAĞATAY KILIÇ

MEHMET DOĞAN KUBAT

TÜLAY KAYNARCA

HALİS DALKILIÇ

EMİNE SARE AYDIN YILMAZ

NEVZAT ŞATIROĞLU

ZAFER SIRAKAYA

RÜMEYSA KADAK

AHMET MÜCAHİT ARINÇ

MUSTAFA YENEROĞLU

ERKAN KANDEMİR

ŞAMİL AYRIM

ALEV DEDEGİL

İZMİR BİRİNCİ BÖLGE

BİNALİ YILDIRIM

MAHMUT ATİLLA KAYA

CEYDA BÖLÜNMEZ ÇANKIRI

CEMAL BEKLE

İZMİR İKİNCİ BÖLGE

HAMZA DAĞ

FEHMİ ALPAY ÖZALAN

NECİP NASIR

YAŞAR KIRKPINAR

KAHRAMANMARAŞ

MAHİR ÜNAL

AHMET ÖZDEMİR

CELALETTİN GÜVENÇ

İMRAN KILIÇ

MEHMET CİHAT SEZAL

HABİBE ÖÇAL

KARABÜK

CUMHUR ÜNAL

NİYAZİ GÜNEŞ

KARAMAN

RECEP ŞEKER

SELMAN OĞUZHAN ESER

KARS

AHMET ARSLAN

KASTAMONU

HAKKI KÖYLÜ

METİN ÇELİK

KAYSERİ

MEHMET ÖZHASEKİ

MUSTAFA ELİTAŞ

TANER YILDIZ

İSMAİL EMRAH KARAYEL

İSMAİL TAMER

HÜLYA NERGİS

YUNUS KILIÇ

KIRIKKALE

RAMAZAN CAN

KIRKLARELİ

SELAHATTİN MİNSOLMAZ

KIRŞEHİR

MUSTAFA KENDİRLİ

KİLİS

MUSTAFA HİLMİ DÜLGER

AHMET SALİH DAL

KOCAELİ

FİKRİ IŞIK

İLYAS ŞEKER

RADİYE SEZER KATIRCIOĞLU

MEHMET AKİF YILMAZ

SAMİ ÇAKIR

CEMİL YAMAN

EMİNE ZEYBEK

KONYA

AHMET SORGUN

TAHİR AKYÜREK

ORHAN ERDEM

LEYLA ŞAHİN USTA

ZİYA ALTUNYALDIZ

HACI AHMET ÖZDEMİR

GÜLAY SAMANCI

ABDULLAH AĞRALI

SELMAN ÖZBOYACI

HALİL ETYEMEZ

KÜTAHYA

AHMET TAN

İSHAK GAZEL

CEYDA ÇETİN ERENLER

MALATYA

BÜLENT TÜFENKCİ

ÖZNUR ÇALIK

AHMET ÇAKIR

HAKAN KAHTALI

MANİSA

MURAT BAYBATUR

UĞUR AYDEMİR

İSMAİL BİLEN

SEMRA KAPLAN KIVIRCIK

MEHMET ALİ ÖZKAN

MARDİN

ŞEHMUZ DİNÇER

CENGİZ DEMİRKAYA

MERSİN

LÜTFİ ELVAN

ALİ CUMHUR TAŞKIN

ZEYNEP GÜL YILMAZ

HACI ÖZKAN

MUĞLA

MEHMET YAVUZ DEMİR

YELDA EROL GÖKCAN

MUŞ

MEHMET EMİN ŞİMŞEK

ABDULSELAM ER

NEVŞEHİR

MUSTAFA AÇIKGÖZ

YÜCEL MENEKŞE

NİĞDE

YAVUZ ERGUN

SELİM GÜLTEKİN

ORDU

ŞENEL YEDİYILDIZ

ERGÜN TAŞCI

METİN GÜNDOĞDU

OSMANİYE

MÜCAHİT DURMUŞOĞLU

İSMAİL KAYA

RİZE

HAYATİ YAZICI

OSMAN AŞKIN BAK

SAKARYA

ALİ İHSAN YAVUZ

RECEP UNCUOĞLU

KENAN SOFUOĞLU

ÇİĞDEM ERDOĞAN ATABEK

SAMSUN

AHMET DEMİRCAN

YUSUF ZİYA YILMAZ

ÇİĞDEM KARAASLAN

SİİRT

OSMAN ÖREN

MUHAMMED AVCI

SİNOP

NAZIM MAVİŞ

SİVAS

İSMET YILMAZ

MEHMET HABİB SOLUK

SEMİHA EKİNCİ

ŞANLIURFA

AHMET EŞREF FAKIBABA

MEHMET KASIM GÜLPINAR

HALİL ÖZCAN

ZEMZEM GÜLENDER AÇANAL

MEHMET ALİ CEVHERİ

İBRAHİM HALİL YILDIZ

HALİL ÖZŞAVLI

AHMET AKAY

ŞIRNAK

RİZGİN BİRLİK

TEKİRDAĞ

MUSTAFA ŞENTOP

MUSTAFA YEL

ÇİĞDEM KONCAGÜL

TOKAT

YUSUF BEYAZIT

MUSTAFA ARSLAN

ÖZLEM ZENGİN

TRABZON

MUHAMMET BALTA

ADNAN GÜNNAR

BAHAR AYVAZOĞLU

SALİH CORA

UŞAK

MEHMET ALTAY

İSMAİL GÜNEŞ

VAN

OSMAN NURİ GÜLAÇAR

İRFAN KARTAL

ABDULAHAT ARVAS

YALOVA

AHMET BÜYÜKGÜMÜŞ

MELİHA AKYOL

YOZGAT

BEKİR BOZDAĞ

YUSUF BAŞER

ZONGULDAK

POLAT TÜRKMEN

AHMET ÇOLAKOĞLU

HAMDİ UÇAR

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.