AK Partili başkanlara fuhuş ihracı

Kahramanmaraş Fatih Beldesi Belediye Başkanı AK Parti'li Mehmet Demirtaş ve Şahinkaya Belediye Başkanı Hakan Şişman partiden ihraç edildiler

28 Aralık 2009, Pazartesi 15:37
A A

Kahramanmaraş'ta fuhuştan poliste kaydı bulunan 24 yaşındaki S.K. adlı kadın, Fatih Beldesi Belediye Başkanı AK Parti'li Mehmet Demirtaş ile tehdit ve dövülerek ilişkiye girmek zorunda kaldığını öne sürdü.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Necati Okay, kadınla ilişkiye girdiği öne sürülen Fatih Belediye Başkanı Mehmet Demirtaş ve bürodaki içki aleminde beraberinde olduğu öne sürülen Şahinkaya Beldesi Belediye Başkanı AK Partili Hakan Şişman'ı, karıştıkları bu olay nedeniyle partiden ihraç ettiklerini açıkladı.

'KOMPLO' DEDİLER


S.K.'nın kendisiyle ilişkiye girdiğini iddia ettiği evli 3 çocuk babası Fatih Beldesi Belediye Başkanı Mehmet Demirtaş ise iddiaları yalanlayıp bu olayın bir komplo olduğunu ileri sürdü.

Evli olan Şahinkayası Belediye Başkanı Hakan Şişman da arkadaşı Fatih Belediye Başkanı Demirtaş gibi, bir muhalefet partisinin kendisine komplo kurmaya çalıştığını öne sürdü.

İKİSİ DE İHRAÇ EDİLDİ


AK Parti Merkez İlçe Başkanı Necati Okay, Fatih Belediye Başkanı Mehmet Demirtaş ve Şahinkaya Belediye Başkanı Hakan Şişman'ın karıştıkları olay nedeniyle Parti Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini belirterek şunları söyledi:

“Olay duyulduktan sonra partinin hukuk kurulu, iddiaları araştırdı. Yapılan incelemeden sonra başkanlar, Parti Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Kurul, 2 başkanı partimize yakışmayan tutum ve davranış içerisinde bulundukları gerekçesiyle ihraç etti.”

 Lütfi YIKAN/KAHRAMANMARAŞ (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;