Ak Partili Tayyar: 4 yıl boyunca şeytan taşladık

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, "Biz 4 yıl boyunca şeytan taşladık. Ama biz biliyoruz ki şeytan taşlamak da bir ibadettir. Hem ibadet, hem de tavaftır" dedi

11 Nisan 2015, Cumartesi 22:19
A A

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, seçim çalışmaları kapsamında yeniden aday olduğu Gaziantep’te, İslahiye İlçesi’nde temaslarda bulundu. Ak Parti İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden Tayyar, dışarıda toplanan kalabalığa konuştu. Tayyar, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin üniversitede hocası olduğunu hatırlattı. Bahçeli’nin iyi bir hoca olduğunu ancak iyi bir siyasetçi olmadığını savunan Tayyar, şunları söyledi: "İslahiye ile Nurdağı’nı birlikte kalkındıracağız. Biz birlikte büyüyeceğiz. Biz burada 300 bin nüfuslu medeniyeti yeni bir tarih inşa etmek istiyoruz. Nurdağı ve İslahiye’yi birleştirmek istiyoruz. Biz 4 yıl boyunca şeytan taşladık, ama biz biliyoruz ki şeytan taşlamakta bir ibadettir hem ibadet hemde tavaftır."

Tayyar, konuşmasının ardından bir süre partililerle basına kapalı olarak görüşüp, annesi Sıdıka Tayyar’ın mezarını ziyaret edip dua okudu.

Kadir ÇELİK/ İSLAHİYE,(Gaziantep),(DHA) 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;