AK Partili Tayyar: Asıl operasyon MİT'e yapılmalı

AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar Musul'da yaşanan konsolosluk baskınından MİT'i sorumlu tuttu. Tayyar, Hakan Fidan yönetimindeki MİT'in Musul operasyonunda dağıldığını söyleyerek, 'Asıl operasyon MİT'e yapılmalı' dedi

13 Haziran 2014, Cuma 15:08
A A

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, IŞİD militanlarının Musul'daki Türk Konsolosluğu'nu basması nedeniyle MİT'i yerden yere vurdu.

MİT'in IŞİD operasyonunda dağıldığını söyleyen Tayyar, Twitter hesabından "Gezi ve 17 Aralık'ta dökülen MİT, IŞİD'ın Musul operasyonunda da dağıldı. Hakan Fidan üzerinden kurumu tümüyle korumak zaafa yol açıyor" diye yazdı.

Hükümetin MİT'ten gelen bilgilerle yanıltıldığını da belirten Tayyar, şöyle devam etti: "Emniyet ve ordudaki ayıklama MİT'te aynı şiddette yaşanmadı. kontrolsüz sahadan karargaha ulaşan yanlış bilgiler hükümeti de yanıltıyor. Asıl operasyon MİT'e yapılmalı. Tehlike içerde."

 

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.