AK Partili ve MHP'li vekiller Meclis'te birbirine girdi!

TBMM Genel Kurul Salonu'nda AK Parti ve MHP milletvekilleri arasında kavga çıktı. Kavgada bazı vekillerin aldıkları darbeler nedeniyle vücutlarının bazı yerlerinin kanadığı görüldü.

04 Ağustos 2014, Pazartesi 15:16
A A

MHP, IŞİD tehdidiyle ilgili bir araştırma komisyonu kurulmasını istedi. Oylamaya geçildiği sırada MHP Milletvekili Ali Uzunırmak, AK Partili milletvekillerin sahte oy kullandığını öne sürdü. 

 

 

Uzunırmak'ın AK Parti grubuna yönelik “Sahtekarsınız” demesi Genel Kurul'daki tansiyonu yükseltti.

AK Parti milletvekili Mustafa Şahin, MHP’li Ali Uzunırmak’ın üzerine yürüdü. İki vekil arasında yumruklu kavga yaşandı.

Kavga eden MHP'li Ali Uzunırmak (Solda) ile AK Partili Mustafa Şahin'in yüzleri kan içinde kaldı

Diğer vekillerin de karışması üzerine kavga büyüdü. Bu kavga yatışmaya başlarken, MHP Sinan Oğan da kavgaya dahil oldu. İkinci kavgada yumruk ve tekmeler havada uçuştu.

Yere düşen MHP'li Oğan, yüzünden yaralandı. Kavgada AK Parti’li Mustafa Şahin’in de kaşında açılma oldu.

MHP'Lİ VEKİLDEN SERT TWEETLER

TBMM'de MHP ve AK Partili milletvekilleri arasında Genel Kurul toplantısı sırasında çıkan kavga sonrasında, MHP'li Sinan Oğan'dan şok bir tweet geldi.

AK partililerin kendisine saldırdıklarını öne süren Oğan, tartışmanın neden çıktığını da açıkladı. Ancak bunu yaparken, AK Partili vekillere karşı çok sert ifadeler kullandı.

Tartışmanın "Hükümet Türkmenlere neden sahip çıkmıyor" sorusu üzerine çıktığını söyleyen MHP'li Oğan, şu mesajları paylaştı; "Genel kurulda 60 AK it bana saldırdı. Evellalah ağızlarının payını aldılar.

Ülkücülere bunlar ancak 60'a tek saldırır. TBMM'de Türkmenlere neden sahip çıkmıyor hükümet diye sorunca AK itlerin saldırısına uğradık."

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;