AK Partili vekil vefat etti

Uzun süredir kanser tedavisi gören 62 yaşındaki AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mustafa Kuş kurtarılamadı

19 Kasım 2010, Cuma 09:45
A A

Şanlıurfa’dan 2007 yılında AK Parti’nin 9’uncu sıra adayı olarak TBMM’ye giren ve hastalığı nedeniyle sürekli hastanede tedavisi süren 7 çocuk babası Mustafa Kuş, dün öğle saatlerinde Ankara’da vefat etti.

Ölüm haberi ile kentte üzüntü yaratan Mustafa Kuş’un cenazesi memleketine getirildi.

THY’nin Ankara-Şanlıurfa tarifeli seferiyle getirilen Kuş’un cenazesine oğlu Mehmet Kuş, Şanlıurfa Ak Parti Milletvekilleri Zülfikar İzol, Yahya Akman, Abdulkadir Emin Önen ile AK Partiden geçtiğimiz ay istifa eden bağımsız Milletvekili Sabahattin Cevheri eşlik etti.

Dün akşam saat 20.05 sıralarında GAP Havaalanına inen uçağı bekleyen Ak Parti Milletvekili Seyit Eyüpoğlu, Çağla Aktemur Özyavuz ile kalabalık bir partili grup Kuş’un cenazesini karşıladı. Uçağa yanaşan bir cenaze aracına konulan Kuş’un naaşı daha sonra 400 araçlık bir konvoy eşliğinde Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna götürüldü.

Şanlıurfa’nın Akçakale İlçesi'nde bulunan ve sayısı 10 bini bulan Ubadi aşiretinin ileri gelenlerinden olan Mustafa Kuş’un ölümü yakınlarını gözyaşlarına boğdu. AK Partili bakan ve milletvekillerinin de katılacağı cenaze töreninin ardından Kuş’un cenazesi öğle saatlerinde toprağa verilecek.

DHA 
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;