AK Partili vekile tehdit

AK Parti Niğde Milletvekili Muharrem Selamoğlu, Bor İlçesi'nde bayramlaşmadan dönerken, başka bir otomobille çarpıştı ve hiç beklemediği bir tepkiyle karşılaştı

Cuma, 10 Eylül 2010 - 14:28

AK Partili vekile tehdit

Ak Parti Niğde Milletvekili Muharrem Selamoğlu, dün sabah Bor İlçesi'ndeki bayramlaşmanın ardından 06 ECZ 97 plakalı otomobiliyle, Niğde'ye gitmek için yola çıktı.

Saat 09.45 sıralarında Selamoğlu yönetimindeki otomobil, Niğde- Kayseri yolu kavşağında, Kayseri'den Mersin yönüne giden Ekrem Yavaş yönetimindeki 38 UV 682 plakalı otomobille çarpıştı.

Milletvekili Selamoğlu, savrulan otomobilinin hava yastığının açılmasıyla kazadan yara almadan kurtuldu. Ancak kazada otomobili hasar gören Ekrem Yavaş'ın kavşağa kontrolsüz bir şekilde girerek kazaya neden olduğunu ileri sürdüğü Muharrem Selamoğlu'na tepkisi sert oldu.

Öfkeli sürücü Yavaş, “Ya beni görmedin mi kardeşim sen ya. Şimdi seni şurada vursam, kurşun manyağı yapıp öldürsem, yeri değil mi?” diye bağırdı. Ak Parti Milletvekili Muharrem Selamoğlu da “Tamam sus” diyerek karşılık verdi.

Selamoğlu'nun milletvekili olduğunun söylenmesi ve araya girenlerin telkinleriyle sürücü Yavaş sakinleştirildi, olay büyümeden önlendi.

Kazayı duyarak olay yerine gelen Niğde Valisi Alim Barut, Ak Parti Niğde Milletvekili İsmail Göksel, Niğde Belediye Başkanı Ak Parti'li Faruk Akdoğan, Niğde Garnizon Komutanı Jandarma Albay İsmet Cansaran da Milletvekili Selamoğlu ve diğer sürücü Yavaş'a geçmiş olsun dileklerini iletti.

Sürücü Ekrem Yavaş'ın tehdidiyle ilgili de Milletvekili Selamoğlu şikayetçi olmayınca işlem yapılmadı. Maddi hasarlı kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Dahi GEDİK/Niğde (DHA)

 

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle