AK Partili vekiller tokat attı iddiası

AKP milletvekilleri Faruk Koca ile Mustafa Cumhur ile Cilvegözü Gümrük Kapısı'ndaki görevli memurlar arasında 'çok bekletme' nedeniyle tartışma yaşandı

02 Aralık 2009, Çarşamba 10:06
A A

Hac dönüşü, Suriye üzerinden otomobilleriyle yurda giriş yapmak isteyen milletvekilleri Faruk Koca ve Mustafa Cumhur, Cilvegözü Gümrük Kapısı'nda gümrük işlemlerinin yapıldığı bilgisayardaki arıza nedeniyle çok bekletilince sinirlendi.

İddiaya göre, AKP'li Koca ve Cumhur, gümrükte görevli gümrük muhafaza memurları ve polislerle tartıştı. Kısa süren tartışmanın ardından milletvekilleri, işlemleri yapılarak gümrükten geçti.

TOKAT ATTILAR İDDİASI

Tartışma üzerine, adları açıklanmayan gümrük muhafaza memurları ve polisler, kendilerine tokat atıldığını iddia ederek tutanak düzenlettirdi. Memurlar ayrıca gümrüğün güvenlik kamerası görüntülerinin incelenmesini istedi.

KAMERA GÖRÜNTÜSÜ VALİLİKTE

Milletvekili Mustafa Cumhur, gümrük kapısında gereksiz yere bekletildiklerini belirterek, “Gümrükte bize ve diğer vatandaşlara kötü davranıldı. Polis ve gümrük görevlilerinin keyfi davranışlar içinde olduklarını görünce uyarmak istedik. Küçük bir tartışma yaşandı, tokat atmadık. Asıl mağdur olan bizleriz” dedi.

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz ise Suriye tarafındaki gümrük işlemlerinin yapıldığı bilgisayarlardaki arıza nedeniyle yığılma meydana geldiğini söyledi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;