Akaryakıt hırsızlığında çığır açmışlar!

İstanbul'da araçlardan akaryakıt çalmak için minibüs içerisine 2 tonluk depo yerleştirerek, hırsızlık yapan 3 kişi yakalandı

Akaryakıt hırsızlığında çığır açmışlar!

Hendek İlçesi Yeni Mahalle Yeşil Sokak Konukkent Sitesi önünde park halinde duran 54 KN 106 plakalı TIR'dan mazot çalmaya çalışan 34 yaşındaki Mehmet G. ile Musa Y. ve 38 yaşındaki Şerafettin Y. devriye görevi yapan polis ekibi tarafından fark edildi.

Polisin yanlarına geldiğini fark eden TIR'ın deposunun yanında bulunan bir kişi site içine doğru kaçmasına rağmen yakalandı. Polis 2 kişinin içinde bulunduğu araçta yapılan aramada motorin ve benzin konulan 1000'er litrelik iki ayrı plastik depo, depolara hortumlarla bağlı devir-daim motoru bulundu.

Deponun birinin çeyreğinin dolu olduğu, diğerinin dibinde motorin olduğu tespit edildi. Polis ilçede yaptığı araştırmada şüphelilerin aynı gece Cemal Odacı, Ahmet Birinci, İsmail Car, Ahmet Harbacı, Mustafa Karagüzel ve Mustafa Burhan'a ait araçlardan mazot çalındığını belirledi.

Polisteki ifadelerinde İstanbul'da oturduklarını söyleyen 3 kişi akaryakıt çalmak için özel olarak düzenledikleri minibüsle hırsızlık yapmak üzere Sakarya'ya geldiklerini söyledi. Poliste sorgulamaları yapılan Mehmet G. ve Musa Y.’nin daha önce karıştıkları hırsızlık suçlarından bir süre tutuklu kaldıkları belirlenirken adliyeye sevk edilen 3 şüpheli tutuklandı.

Zafer TOKUŞ/DHA