Akciğerleri temizleyen 6 mucize besin

İşte özellikle astım hastaları ve sigarayı bırakanların yaşam kalitesini artıracak besinler...

07 Ağustos 2014, Perşembe 12:20
A A

ZENCEFİL: çok kuvvetli bir antioksidan olan zencefil, akciğerleri temizler. çeşitli toksinleri, mukusu ve istenmeyen parçacıkları akciğerlerden atmaya yardımcıdır. Bu nedenle zencefil çayı veya zencefili direkt olarak yiyebilirsiniz.

SARIMSAK: Sarımsak kuvvetli bir antioksidan olmasının yanı sıra, içinde bol miktarda bulunana alisin kimyasalıyla akciğerleri temizler.

OKALİPTüS: Okaliptüs doğal bir antibiyotik olmasının yanı sıra içinde yağlar barındırır. Bu uçucu yağlar, akciğer enfeksiyonlarına iyi gelir, kan basıncını artırarak kanın çoğalmasını sağlar. öksürük şuruplarında, boğaz pastillerinde bu kimyasal yağ kullanılır. Taze okaliptüs çayı bronşit ve sinüzite iyi gelir. Buharını solumak öksürük ve bronşite birebirdir.

EKİNEZYA: Soğuk algınlığı ve öksürük tedavisinde kullanılır. Bitkinin kökleri çeşitli akciğer enfeksiyonlarında yardımcıdır.

KEçİBOYNUZU: özellikle sigara içenler için keçiboynuzu çok faydalıdır. 5 adet keçiboynuzu 1 litre suda kaynatılır ve aç karna içilirse sigaranın verdiği zararı düzeltmeye yardımcı olur.

EBEGüMECİ: Kaynar suda 1 miktar ebegümeci kaynatılır ve 5-6 saat sonra aç karına 1 bardak içilir. Bu uygulamayla akciğerlerdeki sigara etkileri yavaşlatılır. Ebegümeci ayrıca balgam attırır, akciğer kanserini engeller.