Akdoğan yalanladı: 16 kişilik izleme heyeti kurulmadı

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan “Bazı basın organlarında 16 kişilik izleme heyeti kurulduğu belirtilerek isim listeleri yayınlanmaktadır. Bunlar külliyen yalan ve uydurmadır” dedi

13 Mart 2015, Cuma 09:42
A A

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden basında yer alan 16 kişilik izleme heyeti haberleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Akdoğan, açıklamasında, “Bazı basın organlarında 16 Kişilik izleme heyeti kurulduğu belirtilerek isim listeleri yayınlanmaktadır. Bunlar külliyen yalan ve uydurmadır. Meclis’te gerçekleşen sıradan bir görüşmeye atfen spekülasyonlara yol açacak açıklamalar yapılması Sürecin ciddiyetiyle bağdaşmamaktadır” ifadelerine yer verdi.

Başbakan Yardımcısı Akdoğan,çözüm sireciyle ilgili HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan ve Sırrı Süreyya Önder ile görüşmüştü. Bu görüşmede, İzleme Komitesi’nde yer alacak 16 isim belirlendiği ve  İzleme Komitesi’nde akil insanların bölge başkanları ile yine heyette görev alan isimler yerin aldığı belirtilmişti.

16 kişilik İzleme Komitesi’nde yer alacak isimler arasında ise Kadir İnanır ve Öztürk Türkdoğan'ın da bulunduğu iddialar arasındaydı.

İHA

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;